Sport na wesoło

Wielkimi krokami zbliża się wiosna, czas więc zadbać o dobrą kondycję. Najlepszym sposobem na powrót do formy po zimie jest aktywność fizyczna. O tym, że sport może być przede wszystkim wesołą zabawą, przekonały się Świetliki z grupy pomarańczowej, biorąc udział w zabawach ruchowych z wykorzystaniem przyrządów gimnastycznych oraz własnoręcznie przygotowanych pomocy.

Dzieci rywalizowały w wyścigach rzędów skacząc przez przeszkody, próbowały swoich sił w synchronicznych skokach w wyznaczonym polu oraz starały się bezbłędnie przejść ścieżkę, w której ćwiczyły koordynację ruchową. Były też zabawy na refleks, ćwiczenie pamięci kinestetycznej i poczucia rytmu, a wszystko to w radosnej atmosferze. Przebieg naszych zajęć uwieczniliśmy na filmach i zdjęciach.

Kinga Laskowska-Szofer

djembed