Dzień pizzy

12 lutego 2020 roku, odbyły się zajęcia kulinarne dla uczniów uczęszczających do świetlicy szkolnej z grupy granatowej oraz niebieskiej. Podczas zajęć świetliki nauczyły się jak wykonać pizzę domowym sposobem. Przy pomocy wychowawców Pani Honoraty i Pani Eweliny przygotowały ciasto na pizzę. Każde dziecko miało możliwość wykonania własnej mini pizzy.

Do wyboru było sporo składników: szynka, kukurydza konserwowa, kabanosy, pomidor, cebula, papryka oraz ser. Każdy mógł skomponować kawałek pizzy zgodnie ze swoimi upodobaniami. Zajęcia okazały się udane, chłopcy i dziewczęta nauczyli się, jak prostym sposobem można upiec pizzę i skomponować ją według własnego pomysłu z dostępnych akurat w domu składników. Podczas zajęć świetliki doskonaliły swoje praktyczne umiejętności kulinarne oraz poznały zasady prawidłowego odżywiania się. Pizza smakowała wyśmienicie!!

Honorata Bruździńska, Ewelina Bańkowska