Finał Powiatu Nowotomyskiego w Koszykówce Chłopców

W piątek, 14 lutego 2020 roku w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 w Nowym Tomyślu rozegrany został Finał Powiatu Nowotomyskiego w Koszykówce Chłopców. W rozgrywkach udział wzięły cztery drużyny, reprezentujące: SP 2 i SP3  Nowy Tomyśl, SP Opalenica oraz SP  Wąsowo. Zawody rozegrano systemem „każdy z każdym”.

W pierwszych dwóch spotkaniach nasi koszykarze rozegrali bardzo ładne mecze wygrywając ze szkołą SP2 i SP Wąsowo. Jednak o I miejscu decydowało spotkanie ze szkołą z Opalenicy gdzie barierą dla naszych koszykarzy był wzrost zawodników drużyny przeciwnej. Ale to nie zniechęciło chłopców do walki i pokazali wysoki poziom i walkę do ostatniego gwizdka.

Klasyfikacja końcowa:

1 miejsce Opalenica

2 miejsce SP 3 w Nowym Tomyślu,

3 miejsce SP 2 w Nowym Tomyślu

4 miejsce Wąsowo

Szkołę SP 3 w Nowym Tomyślu reprezentowali: Dymowłok Konrad, Fabian Miłosz, Lipski Dawid, Łuczak Jakub, Łyżwa Aleksander, Naporowski Kacper, Pytel Sebastian, Rozynek Emil, Szułczyński Kamil, Weyman Kacper, Wiśniewski Mateusz, Zasępa Wojciech.

Piotr Witczak