„Starsi i młodsi dalej wszyscy wraz”

Pan Marian Raczkowiak, prezes Koła nr 4 w Kuślinie, który otwierał imprezę w imieniu Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów stwierdził, że nasza szkoła znana jest ze swojej otwartości i wspierania różnorodnych aktywności. Myślę, że możemy być dumni z tego, że jesteśmy tak postrzegani. SENIORIADA Zimowa czyli IGRZYSKA DLA OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ, jest tego świetnym przykładem.

W przypadku tej imprezy role uczestników są odwrócone – seniorzy występują jako zawodnicy a młodzież jako instruktorzy i opiekunowie. Jest to idealna sytuacja do tego aby wzajemnie się zrozumieć, uczyć współdziałać i przy tym fajnie bawić – z pożytkiem dla zdrowia. Dobrej zabawie sprzyjały konkurencje, które przygotował Zespół Nauczycieli WF – nieolimpijskie ale z pewnością niemniej emocjonujące:

1. BIEG KELNERA – sztafeta kelnerów niosących tacę z naczyniami i serwetę na ramieniu
  2. NARTY BIEGOWE – zaprzęg dwuosobowy ciągnie narciarza na dyszlu, lub wyścig na nartach biegówkach
  3. PODAJ CIASTO – dwójka piekarzy przerzuca „ciasto” za pomocą podłużnej serwety trzymanej za narożniki do kolejnej dwójki a ta – do szefa
  4. ŚNIEŻNE KULE – toczenie dużych pił korekcyjnych (średnica 60 cm) za pomocą kijów
  5. TRAF BAŁWANA – rzuty śnieżkami do celu
  6. PRZEZ UCHO IGIELNE – przewlekanie kolejnych zawodników trzymających się za ręce przez duże koło bez rozerwania szyku
  7. TANIEC „Belgijka”

Do zawodów zgłosiły się drużyny z całego powiatu:

1. Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów Koło nr 1 w Nowym Tomyślu
  2. Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów Koło nr 6 w Brodach
  3. Dom Dziennego Pobytu Nowy Tomyśl
  4. Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów Zarząd Rejonowy w Nowym Tomyślu
  5. Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów Koło nr 5 w Bukowcu
  6. Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy w Opalenicy
  7. Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów Koło nr 4 w Kuślinie

Imprezę uświetnili,  a także wzięli udział w zmaganiach zaproszeni goście:

• Andrzej Wilkoński – Starosta nowotomyski
  • Jakub Rutnicki – Poseł na Sejm
  • Stanisław Piechota – Wójt gminy Miedzichowo
  • Paweł Jakubowski – Zastępca Burmistrza Opalenicy
  • Marcin Hoffmann – Sekretarz Gminy Zbąszyń
  • Wojciech Andryszczyk – wiceprzewodniczący rady Miejskiej w Nowym Tomyślu
  • Wioleta Kucz – Zastępca Naczelnika Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu w Nowym Tomyślu
  • Łukasz Nyczkowski – Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Nowym Tomyślu
  • Danuta Michałowicz – Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w Nowym Tomyślu
  • Anna Palicka – Kierownik Domu Dziennego Pobytu w Nowym Tomyślu
  • Teresa Sienkiewicz – emerytowana dyrektor PCPR w Nowym Tomyślu
  • oraz gospodarz – dyrektor naszej szkoły – Dariusz Stachecki

Po zakończonych zmaganiach zwycięzcami mogli czuć się wszyscy uczestnicy. Dla porządku należy jednak podać, że pierwsze miejsce zajął zespół, który wystąpił w SENIORIADZIE po raz pierwszy: Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów Koło nr 6 w Brodach. GRATULACJE !!!

Obejrzyjcie fotoreportaż!

Dariusz Pilz