Świetlicowe Andrzejki

W czwartek 28 i piątek 29 listopada Świetliki wzięły udział w zabawach andrzejkowych. Na początku każda wychowawczyni grupy odbyła z dziećmi rozmowy na temat zwyczajów i tradycji andrzejkowych, czym są wróżby i jak należy je traktować. Uczestnicy zabaw spróbowali swoich sił w rzucaniu monetami do miski, czy kręceniu butelką na kolorowej planszy.

Rzucali „kostkami mocy”, a z ilości wyrzuconych oczek dowiadywali się, czy ich marzenie się spełni. Ulubioną zabawą okazało się układanie bucików i przekłuwanie serduszek w celu odczytania imienia przyszłej sympatii. Z kolei odkrywanie ukrytych pod kubeczkami przedmiotów wróżyło szczęśliwą, słodką lub bogatą przyszłość. Dzieci miały też okazję, by poznać swój przyszły zawód, wyciągając z worka skarbów przedmioty, będące atrybutami danych profesji. Dużo radości przyniosły również wróżby polegające na losowaniu kolorowych kartek, gdzie każda barwa przynosiła inną przyszłość. Nie obyło się bez integracyjnych  zabaw przy muzyce i prawdziwych czarodziejek. Słodkie poczęstunki regenerowały do kolejnych etapów imprezy. To było niezwykłe popołudnie!

Każda z konkurencji wiązała się z emocjami i uśmiechem, które towarzyszyły dzieciom przez całe popołudnie.