Dzień Pluszowego Misia

Jak co roku 25 listopada uczniowie klas I-III obchodzili urodziny Misia. Każde dziecko w tym dniu przyszło ze swoim ulubionym pluszakiem. Dzień rozpoczął się od zapoznania uczniów z historią pluszowego misia oraz przypomnienia najsławniejszych bohaterów spotykanych w dziecięcej literaturze i filmach animowanych. Następnie uczniowie obejrzeli projekcję popularnej bajki „Miś Uszatek”.

Nie zabrakło także w niektórych klasach gimnastyki z misiem, zabaw z chustą animacyjną, zabaw przy piosenkach oraz recytacji wierszy. Dzieci wspaniale bawiły się podczas zajęć zwłaszcza tych ruchowych. Sprawdzone zostały także ich umiejętności manualne podczas wykonywania tematycznych prac plastycznych oaz technicznych. Prace były piękne i starannie wykonane. Uczniowie mieli również możliwość zakodowania podobizny misia. Na zakończenie lekcji zostały wykonane pamiątkowe zdjęcia z misiami. Dzień był pełen wrażeń i na pewno powtórzymy go w przyszłym roku.

Nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej