Wizyta w Miejskiej Bibliotece

21 listopada uczniowie klasy Ic i Id wraz z wychowawczyniami, odwiedzili Miejską Bibliotekę Publiczną w Nowym Tomyślu. Z wielką radością zapoznali się z magicznym dla nich miejscem. Kilkoro z nich było wcześniej w bibliotece ze swoimi rodzicami, ale dla zdecydowanej większości była to pierwsza wizyta wśród tylu książek. Uczniowie mogli zobaczyć jak wygląda dział dla dzieci, dowiedzieć się, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachować. Spotkanie w bibliotece nie mogło się odbyć bez głośnego czytania.

Pani bibliotekarka przeczytała wszystkim ciekawą książkę edukacyjną, polegającą na łamigłówkach językowych wykorzystując przy tym zadania wyświetlane na ekranie telewizora. Każdy mógł wykazać się znajomością liter podczas rozwiązywania zagadek. Następnie uczniowie mogli przeglądać najbardziej interesujące ich książki. Każdy znalazł dział dla siebie i z zainteresowaniem i skupieniem przenosił się w świat książek. Uczniowie wyszli z biblioteki z uśmiechem na twarzy, niosąc pod pachą wypożyczone książki.

Wszyscy zgodnie stwierdziliśmy, że biblioteka to magiczne miejsce i chętnie jeszcze do niego wrócimy!

Paulina Lisek, Magdalena Plura