Wizyta u stomatologa

We wtorek 12 listopada dzieci z grupy pomarańczowej, uczęszczające do świetlicy szkolnej, wybrały się do gabinetu dentystycznego lek. med. Renaty Parzybok na osiedlu Północ. Pani stomatolog opowiedziała pierwszakom o najważniejszych zasadach dbania o higienę jamy ustnej oraz wyjaśniła w jaki sposób należy szczotkować zęby.

Dzieci dowiedziały się jakie są najczęstsze błędy, prowadzące do pojawienia się próchnicy zębów oraz czy leczenie dentystyczne jest bolesne. Okazuje się, że dzięki możliwościom współczesnej medycyny, niczego nie należy się obawiać. Pani doktor chętnie odpowiedziała na wszystkie pytania dzieci, a dzięki przygotowanej planszy, Świetliki poznały też budowę zęba. Na zakończenie spotkania pierwszaki dostały pamiątkowe plakietki „Dzielny Pacjent”.

Kinga Laskowska-Szofer