„Opatrunek na ratunek”

Chcemy nauczyć się pamiętać o innych i dzielić się z nimi – to chyba najprostsze hasło, które przyświecało już ósmej edycji Akcji „ Opatrunek na ratunek” poznańskiej Fundacji Redemptoris Missio, w której wzięli udział uczniowie i nauczyciele naszej szkoły. W tropikalnym klimacie wiele chorób dotyczy również skóry. W surowych warunkach życia pozbawionego wszelkich wygód nietrudno o rany. Bandaże, plastry, środki dezynfekujące, kompresy jałowe dostępne w każdej domowej apteczce to towar deficytowy w afrykańskiej rzeczywistości, pozbawionej apteki za rogiem.
Cieszymy się, że do siedziby Fundacji trafiły z naszej szkoły kartony wypełnione po brzegi  tymi produktami.
Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przeprowadzenie akcji. Kto nie zdążył z zakupem opatrunku, będzie mógł dołączyć  do kolejnych zbiórek, które już niebawem.

Koordynatorzy akcji:
Ewelina Kaczałka, Elżbieta Dzierżyńska, Małgorzata Haliniak, Magdalena Wartel, Alina Adamiak, Eugenia Szymczak