Slide
Slide
Slide
Slide
previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow

Witamy w Trójce

Biblioteka szkolna prezentuje poniżej legendy laureatek konkursu literacko – plastycznego „Baju, baju o rzece Szarce” Martyny Parfiniak z klasy III a i Zofii Piątas z klasy III c. Legendy, w formie własnoręcznie wykonanych książeczek, można obejrzeć na wystawie przygotowanej w bibliotece szkolnej. Serdecznie zapraszamy! Gratulujemy wszystkim uczestnikom! Martyna Parfliniak klasa IIIa „Baju, baju o rzece […]

Czytaj więcej...


17 kwietnia 2024 roku w bibliotece szkolnej odbyło się podsumowanie i wręczenie nagród w konkursie literacko-plastycznym promującym własną małą ojczyznę, rozwijającym umiejętności pisania dłuższych form wypowiedzi i przedstawiania ich w formie graficznej. Młodzi literaci z klas trzecich stworzyli legendy o rzece Szarce, zilustrowali je oraz przedstawili w postaci książeczek. Wykazali się wiedzą o własnym regionie, […]

Czytaj więcej...


W dniach 12 – 13 kwietnia br. w naszej szkole zorganizowaliśmy dziewiętnastą edycję ogólnopolskiej Konferencji Administratorów Szkolnych Sieci Komputerowych K@SSK 2024. Do współpracy zaprosiliśmy Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie oraz firmę Prodata.  Konferencję objęła patronatem Minister Edukacji, Wielkopolski Kurator Oświaty, Starosta Nowotomyski i Burmistrz Nowego Tomyśla. Naszym partnerem strategicznym był iSpot. Konferencja […]

Czytaj więcej...


W kwietniu odbyły się Mistrzostwa Gminy i Powiatu w Piłce Koszykowej Dziewcząt. Reprezentacja naszej szkoły weszła z 2 miejsca do Powiatu. Po zaciętej rywalizacji z zespołem dziewcząt ze Szkoły Podstawowej nr 2 i z zespołem z Opalenicy nasze dziewczęta uplasowały się na miejscu 3. W Igrzyskach Młodzieży Szkolnej uczestniczyły następujące drużyny: 1. Szkoła Podstawowa z Opalenicy2. […]

Czytaj więcej...


05 kwietnia w Szkole Podstawowej nr. 1 im Tadeusza Kościuszki w Nowym Tomyślu odbył się XX Powiatowy Konkurs Wiedzy Religijnej im. Hanny Weber. Temat tegorocznego konkursu brzmiał: Uczestniczę we spólnocie Kościoła.   Naszą szkołę reprezentowali:   Karol Kliszewski z klasy 2a, który zajął I miejsce w kategorii wiekowej klas I-III. Aniela Haliniak z klasy 2c Wojciech Kasprzak z klasy 2a  Ewa […]

Czytaj więcej...


We wtorek 26 marca uczniowie klas 3d i 3e z dużym zaangażowaniem i niemałą dozą zręczności, przygotowywali się do Świąt Wielkanocnych. Wraz ze swoimi wychowawczyniami mieli okazję uczestniczyć w warsztatach plecionkarskich, gdzie pod czujnym okiem miejscowego plecionkarza, przygotowali własnoręcznie piękne wiklinowe koszyczki wielkanocne.  Warsztaty były również okazją dla naszych uczniów do porozmawiania o tradycjach wielkanocnych […]

Czytaj więcej...


W środę 3 kwietnia 2024 r. w gmachu Ministerstwa Edukacji Narodowej w Warszawie odbyło się inauguracyjne posiedzenie Rady ds. Informatyzacji Edukacji, podczas której wręczono akty powołania członkom nowej Rady oraz konsultowano dokument „Polityka Cyfrowej Transformacji Szkoły w Polsce”, który będzie wyznaczał strategiczne kierunki rozwoju cyfryzacji i edukacji w naszym kraju. Zarządzeniem z 28 lutego 2024 […]

Czytaj więcej...


Marzec to pierwszy wiosenny miesiąc, w którym żegnamy zimę i z utęsknieniem czekamy na piękny radosny czas jakim jest wiosna i jej pierwsze zwiastuny. I tak właśnie było w naszej świetlicy szkolnej. Uczniowie zaczęli ten miesiąc od świętowania bardzo ważnego wydarzenia jakim jest Dzień Kobiet, który jak co roku przypada 8 marca. Z tej okazji […]

Czytaj więcej...


Tradycyjnie, jak co roku, wszystkie dzieci aktywnie przygotowują się do Świąt Wielkanocnych. Wykonują różnorodne ozdoby i upiększają nimi sale lekcyjne oraz korytarze szkolne. Uczestniczą w warsztatach, poznają i uczą się sztuki wyplatania koszyczków. W tym przedświątecznym czasie prowadzone są zajęcia tematyczne i rozmowy o tradycjach i obrzędach wielkanocnych. W środę 27 marca dzieci od rana […]

Czytaj więcej...


Uczniowie klas siódmych podczas lekcji Plastyki zrealizowali kolejny projekt edukacyjno-artystyczny. Tym razem działania młodzieży ukierunkowane były na zgłębienie tajników sztuki współczesnej – motywów i kierunków jej rozwoju, twórczych poszukiwań artystów, stających wobec nie lada wyzwania. Oto bowiem sztuka drugiej połowy XX wieku staje się nurtem zaangażowanym, przestrzenią, w której twórcy czują potrzebę komentowania otaczającej ich […]

Czytaj więcej...


Tradycyjnie, jak każdego roku, 26 marca br. miała miejsce odsłona kolejnej edycji konkursu na stroik okazjonalny. Sama data wskazuje, że stroiki dotyczyły zbliżającej się Wielkanocy. Nasi szkolni artyści nie zawiedli i tym razem.Wszystkim uczestnikom gorąco dziękujemy, a wyłonieni zwycięscy to: Klasy I – III I miejsce – Rafał Sobiesiak 3eII miejsce – Wiktor Poprawski 1dIII […]

Czytaj więcej...


Z okazji Pierwszego Dnia Wiosny,  22 marca uczniowie najmłodszych klas  wzięli  udział w kolejnym już przeglądzie piosenki szkolnej, pod wdzięcznym hasłem : „Wiosna, wiosna, ach to Ty”. Od pierwszych dźwięków akompaniamentu muzycznego po ostatnie tony refrenu, sala gimnastyczna wypełniona była radosnym śpiewem i uśmiechami dzieci. Pod bacznym okiem nauczycieli, mali artyści wkroczyli na scenę z pełnym […]

Czytaj więcej...


czyli echa marcowego zadania SUPERKLASY W tym roku 20 marca witano astronomiczną wiosnę, 21 marca powitano wiosnę kalendarzową, a społeczność SP3 wesoło, kolorowo i tanecznie witała tę porę roku w piątek 22 marca. Tego dnia uczniowie klas 4 – 8 prezentowali efekty swoich przygotowań w ramach Wiosennego Przeglądu ,,Żywych” Teledysków. Zadaniem każdego zespołu klasowego było przedstawienie […]

Czytaj więcej...


20 marca uczniowie naszej szkoły po raz kolejny mieli okazję zmierzyć się z zadaniami na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Języka Angielskiego OLIMPUS. Każdy z 69 uczestników konkursu rozwiązywał zadania dostosowane do swojej kategorii wiekowej. Test składał się z 30 pytań zamkniętych, w których żadna, jedna, dwie, trzy lub wszystkie odpowiedzi mogły być poprawne – uczestnik podejmował decyzję, uzyskując punkty […]

Czytaj więcej...


W atmosferze radosnego oczekiwania na zbliżające się Święta Wielkanocne, w miniony piątek 22 marca, miało miejsce rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszą Palmę Wielkanocną.Uczniowie wykazali się niesamowitą pomysłowością i zaangażowaniem, tworząc palmy, które nie tylko emanowały kolorami wiosny, ale również wyróżniały się oryginalnością i estetyką wykonania. Jury miało niełatwe zadanie wyboru, spośród 33 dostarczonych prac.  Po długich obradach […]

Czytaj więcej...


×
Skip to content