Slide
Slide
Slide
Slide
previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow

Witamy w Trójce

„Jesteś jedyną osobą na świecie, która może wykorzystać Twój potencjał” – ta sentencja przez cały rok szkolny przyświecała wszystkim uczniom Trójki, którzy angażowali się w podejmowane przez nich działania, akcje artystyczne, projekty, konkursy, happeningi i prace zespołowe podczas lekcji oraz zajęć świetlicowych. To był piękny, intensywny i niezwykle kreatywny rok, który zaowocował dobrą twórczą energią, wieloma […]

Czytaj więcej...


Czerwiec jest ostatnim miesiącem przed wakacjami. Obfitował w naszej świetlicy w wiele ciekawych i różnorodnych aktywności, które nie tylko dostarczały dzieciom radości, ale również przygotowywały je do bezpiecznych wakacji. Podczas zajęć świetlicowych przeprowadziliśmy rozmowy na temat zasad podróżowania oraz bezpieczeństwa nad wodą i w górach. Omawialiśmy również, jak zachowywać się w nowych miejscach i w […]

Czytaj więcej...


We wtorek 18. czerwca w naszej szkole odbyło się podsumowanie konkursu języka angielskiego Olimpus dla klas 4-8 (sesja wiosenna). Uczniowie otrzymali dyplomy laureata, certyfikaty uczestnika, nagrody i drobny słodki upominek.  Dziękujemy wszystkim 69 uczestnikom za udział w konkursie. Szczególnie gratulujemy laureatom miejsc 1-15 (w skali kraju). Klasy czwarte Oskar Kaczor – klasa 4d – miejsce […]

Czytaj więcej...


21 marca 2024 r. odbył się Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny. W szkołach podstawowych Konkurs rozgrywany jest w następujących kategoriach: – Żaczek – klasy 2– Maluch – klasy 3 i 4– Beniamin – klasy 5 i 6– Kadet – klasy 7 i 8 Z naszej szkoły w Kangurze wzięło udział 130 uczniów. Oto najlepsi z nich: – Karol […]

Czytaj więcej...


W środę 12 czerwca odbyło się rozstrzygnięcie konkursu na lapbooka o Feliksie Szołdrskim. To już kolejna edycja konkursu ogłaszanego z okazji święta Patrona Szkoły.  Większość prac konkursowych wykonali uczniowie klas 4-7, tworząc ciekawe wizualnie, dopracowane i oryginalne lapbooki. Jury doceniło samodzielność wykonania, pomysłowość i poprawność merytoryczną zgłoszonych prac, przyznając następujące nagrody: – 1 miejsce – Oliwia […]

Czytaj więcej...


We wtorek, 18 czerwca w Szkolnym Centrum Informacji rozstrzygnięty został konkurs na recenzję książki „Czytałem, polecam!” Konkurs, w ramach którego dzieci i młodzież sami sobie polecają książki, które warto przeczytać. Chciałyśmy w ten sposób zachęcić uczniów do czytania książek spoza kanonu lektur. Książek, które polecają rówieśnicy a nie dorośli. Ponadto celem konkursu było propagowanie idei czytelnictwa, rozwijanie […]

Czytaj więcej...


W dniu 21 marca 2024 roku uczniowie z klas I-III naszej szkoły wzięli udział w sesji wiosennej olimpiady Olimpusek z języka angielskiego W dniu 21 marca 2024 roku uczniowie z klas I-III naszej szkoły wzięli udział w sesji wiosennej olimpiady Olimpusek z języka angielskiego. W konkursach dla klas I wzięło udział 22 uczniów, klas II – […]

Czytaj więcej...


Świetliki z klasy 2e przez cały rok szkolny realizowały autorski projekt pod nazwą Świetlicowy Pamiętnik Literacki. Głównym celem działań podejmowanych przez drugoklasistów było kształtowanie zainteresowań czytelniczych oraz nawyków sięgania po lektury w czasie wolnym od lekcji. W każdy poniedziałek podczas zajęć świetlicowych dzieci ćwiczyły umiejętność głośnego czytania na forum grupy. Wspólnie przeczytaliśmy mnóstwo opowiadań, rozprawiając […]

Czytaj więcej...


Dnia 14.06.2024 udaliśmy się na klasową wycieczkę do Skansenu Budownictwa Ludowego Zachodniej Wielkopolski w Chorzeminie k. Wolsztyna.Braliśmy udział w lekcji muzealnej pt. TRADYCYJNE ZAJĘCIA DOMOWE. To była prawdziwa podróż w czasie 🙂Poznaliśmy wybrane prace domowe wykonywane w dawnym gospodarstwie chłopskim. Następnie sami mogliśmy popróbować noszenia wody w nosidłach, prania na tarze, wyrabialiśmy masło, mieliliśmy na żarnach, młóciliśmy cepami. […]

Czytaj więcej...


Żegnamy rok szkolny, żegnamy edukację wczesnoszkolną. Na ostatnią wspólną z wychowawczyniami wycieczkę wyruszyły klasy 3a i 3c. Trzy dni spędzone nad morzem w Pogorzelicy dostarczyły nam wielu wrażeń. Wspominać będziemy spacer plażą i wejście na latarnię morską w Niechorzu, rejs statkiem piratów, zabawy na Dzikim Zachodzie w parku rozrywki w Zieleniewie, a także wspólne zabawy i  mile […]

Czytaj więcej...


W czerwcu klasa 3c odwiedziła firmę Elektrorecykling.  W programie wycieczki znalazło się zwiedzanie zakładu, zapoznanie z procesem segregacji odpadów, eksperymenty z magnetyzmem, a także oglądanie starych urządzeń, z których korzystali rodzice i dziadkowie. Mieliśmy okazję zobaczyć stare komputery, radia, magnetowidy i kasety.  Uczniowie poznali skomplikowany proces odzyskiwania materiałów i wykorzystywania ich w produkcji nowych rzeczy. […]

Czytaj więcej...


W poniedziałek 10 czerwca odbyły się warsztaty dla chętnych nauczycielek edukacji wczesnoszkolnej i świetlicy, które poprowadziła p. Kinga Laskowska-Szofer. Z zaproszenia do wspólnych warsztatów skorzystało kilka osób, które zapoznały się ze specyfiką monotypii jako techniki graficznej oraz jej narzędziami i sposobami wykorzystania. Po części teoretycznej nadszedł czas na praktykę. Uczestniczki zajęć miały okazję przećwiczyć kilka […]

Czytaj więcej...


Trzy lata temu, w wieku 92 lat zmarł jeden z najbardziej znanych, cenionych i lubianych autorów książek dla dzieci – Eric Carle. Był jednocześnie, ze względu na wypracowany przez siebie styl pracy, bardzo rozpoznawalnym ilustratorem, który wykreowane przez siebie postacie „ożywiał” za sprawą techniki kolażu i stosowania intensywnych, jaskrawych barw. Eric Carle napisał i zilustrował […]

Czytaj więcej...


Maks Kostera – jest uczeniem klasy VII C, zawodnikiem reprezentującym kadrę Unii Leszno 250cc, który od ponad ośmiu lat rozwija swoją pasję w sporcie żużlowym. Ciężka praca, wyczerpujące treningi oraz liczne wyrzeczenia pozwalają Maksowi cieszyć się sukcesami zdobytymi w roku 2024:  – w trzech ostatnich rundach: w Indywidualnym Pucharze Ekstraligii (IPE) 250cc w Lublinie, Krośnie i […]

Czytaj więcej...


Czerwiec to czas podsumowań różnych działań. Nic więc dziwnego, że czekaliśmy z dreszczykiem emocji na wyniki całorocznego Turnieju Superklasa organizowanego przez Samorząd Uczniowski pod kierunkiem p. Marzeny Dach-Kolanko. We wtorek 11 czerwca wszystko stało się jasne. Poznaliśmy zwycięzców tegorocznej edycji.          Jednak zanim do tego doszło, zarząd Samorządu Uczniowskiego w składzie: Kamil Kuster z klasy 7c, […]

Czytaj więcej...


×
Skip to content