Slide
nabor_24_1200
Slide
previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow

Witamy w Trójce

Zasady przyjęć do klas I w szkołach podstawowych na rok szkolny 2024/2025 Informacje ogólne.  Zgłaszanie uczniów do klas pierwszych prowadzone jest za pomocą systemu informatycznego, dostępnego na stronie internetowej https://nabor.pcss.pl/nowytomysl/ i rusza od 1 lutego 2024 r.

Czytaj więcej...


W naszej szkole 8 lutego 2024 roku z racji tłustego czwartku nie tylko Rada Rodziców rozpieszczała uczniowskie kubki smakowe pysznymi pączkami, ale również Samorząd Uczniowski postanowił ten dzień uczcić dyskoteką.Tak długo oczekiwana zabawa odbyła się w naszej małej hali sportowej. Towarzyszyły jej znane i lubiane przeboje muzyczne włączane przez didżejów – absolwentów naszej szkoły – […]

Czytaj więcej...


Chrupiące ciasto, ciągnący się ser, świeże zioła i ten zapach! 9 lutego na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pizzy. Z tej okazji uczniowie klasy 1d wybrali się na warsztaty, podczas których poznali historię oraz tajniki przygotowywania tego specjału. Mówi się, że pierwsza współczesna pizza powstała w 1889, kiedy Neapol odwiedziła Małgorzata Sabaudzka – królowa […]

Czytaj więcej...


Karnawał to czas radości, tańca i zabawy. Balik karnawałowy dla najmłodszych to często długo wyczekiwane wydarzenie dostarczające wiele niesamowitych przeżyć. W ostatnim czasie na korytarzach można było spotkać księżniczki, superbohaterów, piłkarzy, kowbojów i nie tylko…  W niektórych klasach królowały wygodne i kolorowe pidżamy, a w kolejnych stroje z różnych stron świata.  Przebrania zaskakiwały oryginalnością, dostarczając […]

Czytaj więcej...


Korzystanie z Internetu jest nieodłącznym elementem codzienności wielu ludzi. Oprócz wielu pozytywnych aspektów, takich jak łatwy dostęp do informacji czy możliwość szybkiej komunikacji, niestety może wiązać się z pewnymi zagrożeniami.   Dzień Bezpiecznego Internetu to święto obchodzone w całej Europie, które ma na calu już od najmłodszych lat uczyć, jak być bezpiecznym w sieci. Uczniowie trójkowej […]

Czytaj więcej...


17 lutego przypada Światowy Dzień Kota. Wspaniałe futrzaki, sierściuchy, wąsacze i mruczusie są uwielbianymi i wspaniałym towarzyszami dzieci i dorosłych.Z tej okazji w naszej szkole odbyła się kolejna już edycja konkursu plastycznego  „Mój przyjaciel KOT”.Sięgając po różne materiały, podglądając kocią urodę oraz dodając szczyptę wyobraźni można było wyczarować przepiękne portrety swoich ulubieńców.Dzieci wykazały się dużą […]

Czytaj więcej...


W czwartek 8 lutego został rozstrzygnięty Szkolny Konkurs Plastyczny „Najpiękniejsza Maska Karnawałowa”. Celem konkursu było rozwijanie wśród uczniów kreatywności, pielęgnowanie tradycji karnawałowych, a także doskonalenie poznanych w szkole technik plastycznych. Nagrody zostały przyznane w trzech kategoriach, a mianowicie wśród uczniów klas pierwszych, drugich oraz trzecich. Jury oceniające wzięło pod uwagę takie aspekty wykonania pracy jak […]

Czytaj więcej...


W środę, 7 lutego drzwi Trójki stanęły otworem dla wszystkich, zainteresowanych nauką w naszej szkole. Zaprosiliśmy naszych przyszłych uczniów wraz z rodzicami na spotkanie, zwiedzanie szkoły i uczestnictwo w wielu różnych formach aktywności, które przygotowali ich starsi koledzy wraz z nauczycielami. Frekwencja przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. Widownia Hali Widowiskowo – Sportowej była pełna po brzegi.

Czytaj więcej...


W dniu 07.02.2024r. reprezentacja naszej szkoły brała udział w Mistrzostwach Gminy w Piłce Ręcznej Dziewcząt, które odbyły się w Szkole Podstawowej nr 2 w Nowym Tomyślu. W Igrzyskach Młodzieży Szkolnej uczestniczyły następujące drużyny; 1. Szkoła Podstawowa nr 2 z Nowego Tomyśla2. Szkoła Podstawowa nr 1 z Nowego Tomyśl3. Szkoła Podstawowa z Bukowca4. Szkoła Podstawowa nr […]

Czytaj więcej...


W poniedziałek 05.02.2024r. na hali sportowej w naszej szkole odbyły się Mistrzostwa Miasta i Gminy Nowy Tomyśl w Koszykówce Dziewcząt w kategorii Igrzyska Dzieci. Po zaciętej rywalizacji nasze zawodniczki wywalczyły złoto i awans do kolejnych rozgrywek na szczeblu powiatowym. Skład reprezentacji:1.Laura Knop 5c2.Joanna Woga 5c3.Antonina Kornosz 5c4.Oliwia Najdek 5b5.Martyna Nowak 5b6.Patrycja Kałek 5d7.Mia Judek 6c8.Zofia […]

Czytaj więcej...


Na zewnątrz deszcz lub śnieg, silny wiatr i zimno a w bibliotece NOWOŚCI!Kolejna partia zakupionych książek dotarła już do biblioteki. Pamiętając, że nie tylko lekturą szkolną uczeń żyje zakupiłyśmy dla Was ponad 200 książek, które możecie czytać dla czystej przyjemności 🙂 Opracowane czekają już na swoich czytelników w wypożyczalni.Wśród nowości: powieści przygodowe i fantastyczne, kryminały, […]

Czytaj więcej...


Jak każdy miesiąc również styczeń był miesiącem bardzo twórczym i aktywnym. Zajęcia prowadzone w świetlicy szkolnej, w dużej mierze nawiązywały do obecnie panującej pory roku. Dzieci wykonywały wiele prac z wykorzystaniem różnorodnych technik plastycznych, w celu ukazania uroków zimy. Świetliki miały okazję pogłębić swoją wiedzę dotyczącą potrzeby i zasad dokarmiania zwierząt, w tym trudnym dla […]

Czytaj więcej...


31 stycznia 2024 w naszej hali przy pełnych trybunach został rozegrany turniej unihokeja „MINI FLOORBALL” dla uczniów klas 1-3 z terenu naszego miasta. W zawodach, których organizatorem był OSiR w Nowym Tomyślu oraz Dyrektor naszej szkoły wzięły udział następujące drużyny:SP nr 1, SP nr 2, SP nr 3, SP Arka oraz Akademicka SP w Nowym […]

Czytaj więcej...


W środowe przedpołudnie uczniowie edukacji wczesnoszkolnej uczestniczyli w niecodziennym spotkaniu. W związku ze zbliżającymi się feriami, naszą szkołę odwiedzili asp. szt. Anna Urbaniak i sierż. szt. Bartosz Sołtysik z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu. Policjanci przypomnieli uczniom zasady bezpiecznych zabaw zimowych. Mieliśmy okazję porozmawiać o unikaniu zagrożeń podczas zabaw na dworze, ale również o […]

Czytaj więcej...


W styczniu grupa naszych pierwszoklasistów została oficjalne przyjęta do grona czytelników biblioteki szkolnej.  Spotkania z uczniami klas pierwszych  rozpoczęły się od  pogadanki bibliotekarki, z której dzieci dowiedziały się dlaczego warto czytać książki i jak je szanować. Pierwszaki odpowiadały na pytania i udowodniły, że choć dopiero kilka miesięcy są uczniami, doskonale radzą sobie z czytaniem i potrafią korzystać […]

Czytaj więcej...


Rozpoczął się drugi semestr nauki w naszej Szkole. Po przerwie świątecznej znów wdrożyliśmy się w szkolne życie, codziennie spędzamy czas na nauce, zajęciach warsztatowych, pozalekcyjnych, rozwijających uzdolnienia etc. Przyswajaniu wiedzy, osiąganiu sukcesów, realizowaniu postawionych celów towarzyszą emocje, które wyrażamy na różne sposoby. Przestrzenią, która sprzyja odreagowaniu codziennego stresu, wyrażeniu siebie, swoich emocji, ale również pokazaniu […]

Czytaj więcej...


×
Skip to content