84. rocznica wybuchu II Wojny Światowej

W piątek, 1 września 2023 r. poczet sztandarowy, delegacja Samorządu Uczniowskiego oraz dyrekcja naszej szkoły wzięły udział w uroczystym apelu upamiętniającym wybuch II Wojny Światowej – najtragiczniejszej i najbardziej krwawej wojny w dziejach.

Równo 84 lata temu, dnia 1 września 1939 roku, o godz. 4:45 pierwsze niemieckie bomby spadły na Wieluń, a Polska stanęła pod znakiem wojny totalnej. Kilka minut później, na Westerplatte, żołnierze pod dowództwem mjr. Henryka Sucharskiego dzielnie bronili swojej ojczyzny, w kierunku której została skierowana salwa z  niemieckiego pancernika Schleswig-Holstein. Była to pierwsza walka II wojny światowej. Stali  się oni prawdziwym symbolem oporu, walki o wolność, oddania i miłości do swojej ojczyzny.

Nasza delagacja złożyła pod pomnikiem symboliczną wiązankę kwiatów.

Pamięć o tych wydarzeniach o bohaterach, ofiarach zbrodni powinna być żywa w pamięci każdego Polaka.