5c na lotnisku ,,Ławica” w Poznaniu

14 grudnia 2023r. uczniowie z klasy 5c odwiedzili poznańskie lotnisko „Ławica”. Klasa wzięła udział w programie „Poznaj Ławicę”. Uczestnicy wycieczki zapoznali się z obowiązkami pracowników lotniska oraz poznali ,,ścieżkę pasażera”, którą należy przejść przed odlotem. Wszyscy uczniowie otrzymali okazjonalne karty pokładowe oraz przeszli prawdziwą odprawę i kontrolę.

Zwiedzili strefę biznes, a następnie specjalnym autokarem zostali przewiezieni do strażnicy Lotniskowej Służby Ratowniczo-Gaśniczej, gdzie obejrzeli największe wozy strażackie oraz poznali zadania i obowiązki straży pożarnej. Dużo emocji dostarczyło obserwowanie blisko pasa startowego jak potężne samoloty unosiły się w górę lub lądowały i kołowały na pasie startowym. Uczestnicy byli zadowoleni i pełni nowych wrażeń wrócili do Nowego Tomyśla. Opiekunami wycieczki były panie: Izabela Baranowska, Izabella Michalak, Sylwia Pyrska.

Izabella Baranowska