4A SUPERKLASĄ 2023/2024

Czerwiec to czas podsumowań różnych działań. Nic więc dziwnego, że czekaliśmy z dreszczykiem emocji na wyniki całorocznego Turnieju Superklasa organizowanego przez Samorząd Uczniowski pod kierunkiem p. Marzeny Dach-Kolanko. We wtorek 11 czerwca wszystko stało się jasne. Poznaliśmy zwycięzców tegorocznej edycji.

Jednak zanim do tego doszło, zarząd Samorządu Uczniowskiego w składzie: Kamil Kuster z klasy 7c, Helena Chojnacka z 7a, Wiktoria Sobiech z 6b oraz Blanka Kawa z 5d przypomniał zadania, które wykonywały klasy 4-8 w tym roku szkolnym, a było ich osiem.

W listopadzie uczniowie wraz ze swoimi wychowawcami prezentowali pieśni patriotyczne podczas Przeglądu Piosenki Patriotycznej. Najlepszymi w tej konkurencji okazali się uczniowie klas 5d i 7b, zajmując 3 miejsce; klasa 4e uplasowała się na 2 miejscu. Zwycięskie okazały się klasy 4a z wychowawczynią p. Wioletą Żurawską i 6d z wychowawczynią p. Lucyną Bernaczyk.

W grudniu wykonywaliśmy kalendarze adwentowe z materiałów ekologicznych i recyklingowych. Najwyżej ocenione zostały prace następujących klas: 3 miejsce – klasa 5b; 2 miejsce – klasa 4e; 1 miejsce – klasa 5d z wychowawczynią p. Justyną Buczkowską.

Również w grudniu odbył się test wiedzy nt. tradycji świątecznych w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Hiszpanii i Ukrainie. Najwyższy poziom zaprezentowały następujące klasy: 3 miejsce – klasy 4e, 5d oraz 6c;  2 miejsce – klasa 5c; 1 miejsce – klasa 6a z wychowawczynią p. Moniką Maciołek.

W karnawale uczniowie wcielili się w amerykańską gwiazdę – Elvisa Presleya. W tej konkurencji najlepiej zaprezentowały się klasy: 4d –  3 miejsce; 4a – 2 miejsce, a 1 miejsce wywalczyła – klasa 4e z wychowawczynią p. Marleną Jarczewską.

Na przełomie lutego i marca uczniowie wykonywali ręcznie napisane pamiętniki klasowe. W tym zadaniu Superklasy najlepiej wypadły następujące zespoły klasowe: 7b – 3 miejsce; 4e – 2 miejsce, a 1 miejsce należało do klasy 4a z wychowawczynią p. Wioletą Żurawską.

Jednym z najmilej wspominanych zadań były występy w ramach Wiosennego Przeglądu ,,Żywych” Teledysków Komisja konkursowa najwyżej oceniła następujące zespoły: 3 miejsce – klasy 4a i 6d; 2 miejsce – klasy 6a i 8a;

1 miejsce – klasy 4e z wychowawczynią p. Marleną Jarczewską i 6c z p. Anną Król – Pawelską.

W maju trzyosobowe drużyny klasowe rozwiązywały test z zadaniami logicznymi, który wypadł następująco: 1 miejsce przypadło klasom: 4b, 4c, 6c, 7b, 7c i 8a; 2 miejsce: 4a, 4e, 5a, 5d, 6a, 6b, 6d i 7a; 3 miejsce: 4d, 5c i 5b.

Ostatnim całorocznym zadaniem była akcja zbierania puszek. Tutaj na podium stanęli: 1 miejsce – klasa 4a z wychowawczynią p. Wioletą Żurawską;
2 miejsce – klasa 7a z wychowawczynią Dorotą Nawacką;
3 miejsce – klasa 5c z wychowawczynią p. Izabelą Baranowską.

Potem wszystko stało się jasne. Dyrektor Szkoły pan Dariusz Stachecki ogłosił tegorocznych zwycięzców. Przewodnicząca Rady Rodziców pani Daria Kubiatowska-Kędzia w imieniu Rady Rodziców wręczyła ufundowane nagrody, a pani Renata Maciejewska – Kurasińska, która w ubiegłym roku szkolnym była wychowawczynią zwycięskiej klasy 8c w I edycji Superklasy, wraz z absolwentami naszej szkoły wręczyli puchar przechodni  tegorocznej Superklasie.

A oto wyczekiwane wyniki:

3 miejsce – klasa 6a wraz z wychowawczynią p. Moniką Maciołek,

2 miejsce – klasa 4e wraz z wychowawczynią p. Marleną Jarczewską,

1 miejsce – klasa 4a z wychowawczynią p. Wioletą Żurawską.

Gratulujemy wszystkim, a szczególnie zwycięzcom! Jesteście wielcy!

Do zobaczenia w przyszłym roku szkolnym.

Marzena Dach-Kolanko

Serdecznie gratuluję 4A – tegorocznej superklasie oraz 4e i 6a, ale także wszystkim klasom ich zaangażowania w turniejowe wyzwania, pomysłowości, kreatywności, umiejętności współpracy, a przede wszystkim doskonałej zabawy integrującej zespoły klasowe. Dziękuję wszystkim wychowawcom za przygotowanie swoich podopiecznych, świetnie prowadzenie ich oraz współudział we wszystkich aktywnościach.

Wyrazy szczególnego podziękowania kieruję w stronę Pani Marzeny Dach – Kolanko, która była zarówno sercem jak i mózgiem tego ogromnego, niełatwego organizacyjnie przedsięwzięcia. Pani Marzeno, po raz kolejny pokazała Pani, że jest Pani niezrównana, pełna entuzjazmu i doskonałych pomysłów. Dzięki Pani turniej Superklasa przebiegał sprawnie i był bardzo ważnym elementem życia naszej szkoły. Jestem pod wrażeniem Pani sprawności, operatywności, umiejętności pracy z młodzieżą oraz perfekcyjnego przygotowania każdego, najdrobniejszego elementu Superklasy. Bardzo dziękuję i liczę na dalszą znakomitą współpracę w kolejnych edycjach turnieju.

Dariusz Stachecki