45. rocznica wyboru św. Jana Pawła II na papieża

Dnia 16 października 1978 roku metropolita krakowski kard. Karol Wojtyła został wybrany na papieża. W tym roku przypada 45. rocznica wyboru św. Jana Pawła II. Pragnąc przybliżyć postać Wielkiego Polaka, papieża, który wprowadził Polskę i świat w III tysiąclecie, Nauczyciela wiary, niestrudzonego Pielgrzyma uczniowie starszych klas wykonali przepiękne gazetki okolicznościowe.

W poniedziałkowy poranek uśmiech Świętego Papieża witał wchodzących do szkoły uczniów, w kompozycji stworzonej w holu budynku.  Audycja radiowa przybliżyła Jego postać. Pięknym świadectwem wiary była modlitwa oraz złożone kwiaty pod pomnikiem Jana Pawła II.
Choć mijają lata w sercu nosimy słowa: „Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od was nie wymagali.”

Zespół katechetów