Zostań w domu… z książką! Rozwiązuj zagadki literackie cd.

To już IV etap luzowania obostrzeń, a my ciagle nie możemy swobodnie spotykać się w bibliotece. Mamy jednak dla Was dobrą wiadomość: możecie odwiedzić nas zachowując dystans i zasady bezpieczeństwa aby oddać wypożyczone jeszcze zimą książki lub wypożyczyć coś na wakacje. Szczegóły funkcjonowania SCI znajdziecie na stronie głównej szkoły i w wiadomości Librus.

Richard Steele powiedział: Czytanie jest dla umysłu tym, czym gimnastyka dla ciała. O gimnastyce i ruchu zapewne pamiętacie,  zatem nie przestawajcie też czytać!

Oto kolejna porcja zagadek literackich:

Dla młodszych uczniów (klasy 1-3)

Zagadka 1

Choć uczciwym był człowiekiem,
wiecie o tym sami,
jego imię zawsze łączy się z rozbójnikami.

Zagadka 2

Kto mieszkał w jamie tuż nad Wisłą
I zionął ogniem jak ognisko?

Dla starszych uczniów (klasy 4-8)

Zagadka 1

Co mały książę robił na swojej planecie zaraz po przebudzeniu?

Zagadka 2

Wypożyczając poniższe tytuły czytelnicy nieco zmienili ich brzmienie. Odgadnij je:
Alicja w czarownej krainie –
Wrzosowe wzgórza –
Ludzie ułomni –
Medaliki –
Kamienie na sianie –
Odprawa włosów do Grecji –
Rozdzielą nas kruki i żony-
Gloria Victoria –
Przeminęło z deszczem –
Rozważna i niepoważna –
Wojna i po wojnie –

Odpowiedzi przesyłajcie za pomocą modułu Wiadomości w systemie Librus Synergia. Musi się w niej znaleźć tytuł odgadniętej książki, autor oraz Wasze dane: imię, nazwisko i klasa. Przypominamy, że najbardziej aktywni czytelnicy zostaną nagrodzeni upominkami jak tylko wrócimy do szkoły.

Zapraszamy do udziału wszystkich, zacząć możesz choćby dziś!

Małgorzata Gucia, Renata Kurasińska