Zostań w domu… z książką! Rozwiązuj zagadki literackie cd.

Zaczął się kolejny tydzień izolacji, a wiele wskazuje na to, że to nie koniec. Co robić, gdy nie wolno nam chodzić do szkoły? – CZYTAĆ! Co wybrać gdy nie można spotykać się z przyjaciółmi? – KSIĄŻKĘ!
Jak oderwać się od rzeczywistości, która nie nastraja optymistycznie? – CZYTAĆ KSIĄŻKI!

Bo książka jest dobra na wszystko. Niezależnie od formy, papierowa czy z ekranu, może być najlepszym przyjacielem, który rozbawi, poruszy, zaciekawi. Mnie nigdy nie zawiodła 🙂 Czytajcie więc na zdrowie! Książki zarażają tylko pozytywnie!

Oto kolejna porcja zagadek literackich choć trochę inaczej. Ktoś zrobił bałagan w bibliotece i wymieszał tytuły znanych i lubianych książek. Potrafisz je uporządkować? Spróbuj 🙂

Dla młodszych uczniów (klasy 1-3)

Oto jest wyśmiewaczek

Cudaczek, który jeździł koleją

Kasia z Bullerbyn

Dzieci z Doliny Muminków

Doktor Dolittle i jego opowiadania

Słoń i jego zwierzęta

Puc, Bursztyn i zagroda

Plastusiowy Anaruk

Pamiętnik o psie Karolci

Zaczarowani goście

Dla starszych uczniów (klasy 4-8)

Robinson nad morzem

Spotkanie pana Kleksa

Ucho Alcybiadesa

Kwiat Cruzoe

Księga na tranzystorach

Akademia kalafiora

Głowa od śledzia

Sposób na urwisów

Biały ogród

Tajemniczy kieł

Powodzenia kochani!

Odpowiedzi (tytuły 10 książek) przesyłajcie za pomocą modułu Wiadomości w systemie Librus Synergia. Przypominamy, że najbardziej aktywni czytelnicy zostaną nagrodzeni upominkami jak tylko wrócimy do szkoły.

Renata Kurasińska, Małgorzata Gucia