Zostań w domu… z książką! Rozwiązuj zagadki literackie cd.

Przedłużono zamknięcie szkół do 24 maja, musimy nadal zostać w domu. Skorzystajmy mądrze z tego czasu, którego oczywiście nie planowaliśmy, ale który można przekuć w sukces. Gorąco Was zachęcamy, by znaleźć czas na czytanie, by sięgać po książki. Czytasz, więc wiesz!  i pamiętaj: Książki są bezpieczne, zarażają tylko pozytywnie 🙂
Weź udział w naszym konkursie! To świetna okazja do sprawdzenia swojej wiedzy z zakresu literatury.

Dla młodszych uczniów (klasy 1-3)

Zagadka 1

Jakie to zwierzę z bajek ma takie zwyczaje:
Gdy chce połknąć wnuczkę to babcię udaje?

Zagadka 2

Kto listy pisać chciał drobnym maczkiem
i po to kupił raz maczku paczkę?

Dla starszych uczniów (klasy 4-8)

Zagadka 1

Z jakiej książki pochodzą przedstawione na ilustracji zwierzęta? Wymień je.

Zagadka 2

czyje to słowa:

„jeśli zapomnę o Nich, Ty Boże na Niebie, Zapomni o mnie”

Odpowiedzi (tytuł książki, autor lub dla młodszych czytelników imię bajkowej postaci) przesyłajcie za pomocą modułu Wiadomości w systemie Librus Synergia. Musi się w niej znaleźć tytuł odgadniętej książki, autor oraz Wasze dane: imię, nazwisko i klasa. Przypominamy, że najbardziej aktywni czytelnicy zostaną nagrodzeni upominkami jak tylko wrócimy do szkoły. Zapraszamy do udziału i życzymy miłej zabawy.

Życzymy dobrej zabawy w odgadywaniu prawidłowych rozwiązań i zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach konkursu!

Renata Kurasińska, Małgorzata Gucia