Zdalne nauczanie w naszej szkole.

Uwaga! Ze względu na obecne warunki epidemiczne wprowadzono ograniczenie funkcjonowania szkół do 8 listopada br. dla uczniów klas 4-8. Uczniowie z klas 1-3, kontynuują naukę w formie stacjonarnej. Lekcje zdalne w naszej szkole odbywają się na platformie Office 365 za pośrednictwem aplikacji MS Teams w formie lekcji online, zgodnie z obowiązującym planem lekcji.

Drodzy Uczniowie, zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dniem 25 marca rozpoczynacie realizację obowiązku szkolnego  z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość. Wielu z Was już w ten sposób pracowała z nauczycielami w ostatnim czasie. Do komunikacji z Wami i Waszymi Rodzicami wykorzystujemy nasze zasoby oraz nowoczesne technologie. W tym artykule znajdziecie najnowsze i najważniejsze informacje.

Zaczynacie swoją codzienną aktywności w dzienniku Librus Synergia. Do dyspozycji całej społeczności szkolnej pozostaje dobrze Wam znana platforma Office 365, rekomendowana przez MEN Zintegrowana Platforma Edukacyjna e-podręczniki.pl, materiały przygotowane przez CKE i OKE, a także inne materiały wskazane przez nauczyciela.
Nauczanie odbywać się będzie zgodnie z planem lekcji. Nauczyciele w dzienniku Librus Synergia zaplanują dla Was pracę na cały tydzień do zrealizowania w poszczególnych przedmiotach. Przygotowaliśmy dla Was różne formy pracy. Bedą to filmy, zdjęcia, przykłady, animacje, rozmaite zasoby i dedykowane ćwiczenia do nich. Nie zabraknie także tego, co najbardziej lubicie czyli interaktywnych ćwiczeń i ciekawych Quizów. Będą też lekcje online na MS Teams, w których będziecie mogli wziąć udział na żywo, lub obejrzeć je w dogodnym czasie. Pozwoli Wam to zaplanować i odpowiednio zorganizować pracę. Wszystkie lekcje online automatycznie wpiszą się do Waszych kalendarzy, a prócz tego nauczyciele zamieszą je w terminarzu w „Librusie”.

Wasi nauczyciele będą Was wspierać na każdym etapie Waszego działania. Możecie się z nimi kontaktować za pomocą wiadomości w „Librusie”, za pomocą poczty elektronicznej albo w Teams. Wszystkie te kanały są aktywne. Będziecie mieli dostęp do zaplanowanych lekcji: (organizacja – zaplanowane lekcje). Tutaj będą widoczne materiały przekazane przez nauczycieli. Kolejne miejsce, to moduł zadania domowe. W tych miejscach mogą się pojawiać również odnośniki do aktywności np. w MS Teams lub innych platformach wskazanych przez nauczyciela – wszystko po to, abyście Wy, a przede wszystkim Wasi Rodzice wiedzieli z wyprzedzeniem o tym, jak będzie przebiegała Wasza nauka w każdym tygodniu.

Za Waszą obecność, zaangażowanie, wykonywane zadania, udział w różnych aktywnościach, będzie odnotowywana obecność oraz wystawiane oceny.
W razie pytań kontaktujcie się ze swoimi wychowawcami, którzy pomogą Wam we wszystkich sprawach. Do Waszej stałej dyspozycji pozostaje też Pni Pedagog i Pan Psycholog.

Konsultacje z rodzicami odbywają się online za pomocą systemu wiadomości w dzienniku Librus Synergia lub z wykorzystaniem służbowej poczty elektronicznej.

Wychowawcy świetlicy dla Was wszystkich przygotowali znakomite pomysły na ciekawe i oryginalne spędzanie czasu.

Nauczycielki Szkolnego Centrum Informacji, czyli naszej Biblioteki, przygotowały dla Was zbiór fantastycznych propozycji. Zobaczcie sami i czytajcie na zdrowie!

Zdajemy sobie sprawę, że nadszedł czas szczególny. Dla wszystkich z nas jest on bardzo trudny. Nie byliśmy jeszcze w takiej sytuacji, w której zagrożone jest nasze zdrowie i życie. Dlatego musimy sobie pomagać i wspierać się wzajemnie wykazując się troską, empatią, ale też odpowiedzialnością i dojrzałością. Liczą na Was Wasi Bliscy. Pomóżmy sobie przetrwać ten trudny okres. Jestem przekonany, że poradzicie sobie znakomicie!

Dariusz Stachecki

Materiały edukacyjne – polecane platformy, strony i serwisy internetowe przez Ministerstwo Edukacji Narodowej

1. epodreczniki.pl
  2. Portal wiedzy dla nauczycieli
  3. Strona Centralnej Komisji Egzaminacyjnej i komisji okręgowych
  4. Podręcznik internetowy „Włącz Polskę!”
  5. Portal lektury.gov.pl
  6. Strona Centrum Nauki Kopernik
  7. Portale edukacyjne IPN: Portal edukacyjny Instytutu Pamięci NarodowejSerwis IPN Przystanek historia
  8. Strona Krajowego Biura Programu eTwinning