Zdalne nauczanie w naszej szkole.

Uwaga! Ze względu na obecne warunki epidemiczne wprowadzono ograniczenie funkcjonowania szkół do 8 listopada br. dla uczniów klas 4-8. Uczniowie z klas 1-3, kontynuują naukę w formie stacjonarnej. Lekcje zdalne w naszej szkole odbywają się na platformie Office 365 za pośrednictwem aplikacji MS Teams w formie lekcji online, zgodnie z obowiązującym planem lekcji.

Drodzy Uczniowie, zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dniem 25 marca rozpoczynacie realizację obowiązku szkolnego  z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość. Wielu z Was już w ten sposób pracowała z nauczycielami w ostatnim czasie. Do komunikacji z Wami i Waszymi Rodzicami wykorzystujemy nasze zasoby oraz nowoczesne technologie. W tym artykule znajdziecie najnowsze i najważniejsze informacje.

Zaczynacie swoją codzienną aktywności w dzienniku Librus Synergia. Do dyspozycji całej społeczności szkolnej pozostaje dobrze Wam znana platforma Office 365, rekomendowana przez MEN Zintegrowana Platforma Edukacyjna e-podręczniki.pl, materiały przygotowane przez CKE i OKE, a także inne materiały wskazane przez nauczyciela.
Nauczanie odbywać się będzie zgodnie z planem lekcji. Nauczyciele w dzienniku Librus Synergia zaplanują dla Was pracę na cały tydzień do zrealizowania w poszczególnych przedmiotach. Przygotowaliśmy dla Was różne formy pracy. Bedą to filmy, zdjęcia, przykłady, animacje, rozmaite zasoby i dedykowane ćwiczenia do nich. Nie zabraknie także tego, co najbardziej lubicie czyli interaktywnych ćwiczeń i ciekawych Quizów. Będą też lekcje online na MS Teams, w których będziecie mogli wziąć udział na żywo, lub obejrzeć je w dogodnym czasie. Pozwoli Wam to zaplanować i odpowiednio zorganizować pracę. Wszystkie lekcje online automatycznie wpiszą się do Waszych kalendarzy, a prócz tego nauczyciele zamieszą je w terminarzu w „Librusie”.

Wasi nauczyciele będą Was wspierać na każdym etapie Waszego działania. Możecie się z nimi kontaktować za pomocą wiadomości w „Librusie”, za pomocą poczty elektronicznej albo w Teams. Wszystkie te kanały są aktywne. Będziecie mieli dostęp do zaplanowanych lekcji: (organizacja – zaplanowane lekcje). Tutaj będą widoczne materiały przekazane przez nauczycieli. Kolejne miejsce, to moduł zadania domowe. W tych miejscach mogą się pojawiać również odnośniki do aktywności np. w MS Teams lub innych platformach wskazanych przez nauczyciela – wszystko po to, abyście Wy, a przede wszystkim Wasi Rodzice wiedzieli z wyprzedzeniem o tym, jak będzie przebiegała Wasza nauka w każdym tygodniu.

Za Waszą obecność, zaangażowanie, wykonywane zadania, udział w różnych aktywnościach, będzie odnotowywana obecność oraz wystawiane oceny.
W razie pytań kontaktujcie się ze swoimi wychowawcami, którzy pomogą Wam we wszystkich sprawach. Do Waszej stałej dyspozycji pozostaje też Pni Pedagog i Pan Psycholog.

Konsultacje z rodzicami odbywają się online za pomocą systemu wiadomości w dzienniku Librus Synergia lub z wykorzystaniem służbowej poczty elektronicznej.

Wychowawcy świetlicy dla Was wszystkich przygotowali znakomite pomysły na ciekawe i oryginalne spędzanie czasu.

Nauczycielki Szkolnego Centrum Informacji, czyli naszej Biblioteki, przygotowały dla Was zbiór fantastycznych propozycji. Zobaczcie sami i czytajcie na zdrowie!

 

Zdajemy sobie sprawę, że nadszedł czas szczególny. Dla wszystkich z nas jest on bardzo trudny. Nie byliśmy jeszcze w takiej sytuacji, w której zagrożone jest nasze zdrowie i życie. Dlatego musimy sobie pomagać i wspierać się wzajemnie wykazując się troską, empatią, ale też odpowiedzialnością i dojrzałością. Liczą na Was Wasi Bliscy. Pomóżmy sobie przetrwać ten trudny okres. Jestem przekonany, że poradzicie sobie znakomicie!

Dariusz Stachecki

 

Materiały edukacyjne – polecane platformy, strony i serwisy internetowe przez Ministerstwo Edukacji Narodowej

 1. epodreczniki.pl
 2. Portal wiedzy dla nauczycieli
 3. Strona Centralnej Komisji Egzaminacyjnej i komisji okręgowych
 4. Podręcznik internetowy „Włącz Polskę!”
 5. Portal lektury.gov.pl
 6. Strona Centrum Nauki Kopernik
 7. Portale edukacyjne IPN: Portal edukacyjny Instytutu Pamięci NarodowejSerwis IPN Przystanek historia
 8. Strona Krajowego Biura Programu eTwinning
 9. Serwis Ninateka
 10. Serwis Muzykoteka Szkolna
 11. Biblioteka Cyfrowa Polona
 12. Biblioteka Cyfrowa Ośrodka Rozwoju Edukacji
 13. Serwis Telewizji Polskiej
 14. Serwis Polskie Radio Dzieciom

Przydatne dokumenty:

 

Udostępnij artykuł:
×
Skip to content