Z bajką przez świat, czyli gimnazjaliści dla czwartoklasistów

O tym, że bajki uczą i bawią, mogli się przekonać we wtorek i środę 7 i 8 listopada br. uczniowie klas czwartych naszej szkoły. Gimnazjaliści z klasy 2c wyruszyli z inscenizacjami bajek Ignacego Krasickiego do swoich młodszych koleżanek i kolegów z klas czwartych. W bajce pt. „Wilk i owce”, posługując się kukiełkami, pokazali, że nie należy wszystkim ufać.

Swoje talenty aktorskie i morał, by nie być naiwnym, prezentowali w bajce „Czapla, ryby i rak” – od dzisiaj czwartoklasiści recytują: ”Idzie rak, nieborak, jak ugryzie, czapli brak”. Natomiast bajka „Przyjaciele” pouczała, że prawdziwy przyjaciel nigdy nie odmówi pomocy.
Czwartoklasiści z entuzjazmem przyjmowali w swoich salach świeżo upieczonych aktorów, nagradzając ich brawami, a zadowolenie gimnazjalistów było dowodem, że występy przyniosły wzajemne korzyści.

Marzena Dach-Kolanko