Wizyta Świetlików w Szkole Muzycznej

Jak co roku w październiku, Świetliki wzięły udział w zajęciach umuzykalniających, którymi uczciły Międzynarodowe Święto Muzyki. To już tradycja w grupie najmłodszych dzieci. Co roku poznajemy nowe instrumenty muzyczne lub tworzymy własne z przedmiotów codziennego użytku. Uczymy się rozpoznawać dźwięki w otoczeniu, wyrażać emocje za pomocą muzyki, odwzorowywać je w pracach plastycznych pod wpływem słuchanych dźwięków etc.

W tym roku zaproszenie na zajęcia świetlicowe przyjął starszy kolega Świetlików, Filip z klasy 6. Filip gra na flecie, jest samoukiem. Opowiedział dzieciom w jaki sposób zainteresował się muzyką i co wpłynęło na decyzję o nauce gry na tym instrumencie.

Całą grupą wybraliśmy się też do Szkoły Muzycznej, gdzie czekała nas prawdziwa uczta dla ducha. Nauczyciele oraz uczniowie Szkoły przygotowali bowiem dla Świetlików koncert z prezentacją poszczególnych grup instrumentów. Mogliśmy posłuchać jak w utworach muzycznych brzmią instrumenty smyczkowe, strunowe, dęte drewniane i blaszane, klawiszowe oraz perkusyjne. Dzieci miały też okazję, by podejść do instrumentów i spróbować wydobyć proste dźwięki. W podziękowaniu za przygotowanie wspaniałego występu Świetliki wręczyły swoim uzdolnionym muzycznie rówieśnikom bukiet kwiatów.

Jesteśmy wdzięczni za poświęcony nam czas, przygotowanie występów uczniów i wspaniałą atmosferę podczas naszej wizyty. Po raz kolejny zgodnie stwierdziliśmy, ze muzyka dodaje życiu kolorów i emocji, które zdecydowanie wzbogacają naszą codzienność.

Kinga Laskowska-Szofer