WITAJ WIOSNO!

Wiosna to najpiękniejsza pora roku. Kojarzy nam się z rozkwitającą przyrodą, z pierwszymi pąkami pojawiającymi się na gałęziach… Z kwiatami…. Z ptakami powracającymi z ciepłych krajów… Z czym jeszcze?  Na pewno z radością!
W dobrych humorach i na wesoło powitać wiosnę postanowili pierwszoklasiści. 21 marca przyszli do szkoły ubrani na kolorowo. Wianki, kwiaty we włosach czy barwne kapelusze, to tylko niektóre z elementów wiosennego stroju. W tym dniu wszystkie trzy klasy pierwsze wzięły udział w quizie wiedzowym, obejmującym zagadki, a także pytania dotyczące wiosny kalendarzowej i tradycji wiosennych. Dzieci wykazały się doskonałą znajomością tej tematyki, a za swoje zaangażowanie zostały nagrodzone cukierkami.

Następnie każda z klas miała za zadanie ułożyć i pokolorować mega kolorowankę xxl, oczywiście z motywem wiosennym. Dzieci entuzjastycznie i z zapałem podjęły się tego zadania. Emocje, które im towarzyszyły w czasie pracy były fantastyczne! Gotowe prace wywieszone zostały przy sali lekcyjnej każdej z klas i stanowią piękną, i ciekawą dekorację szkolnego korytarza.

Dobry humor, świetna zabawa i wspólna integracja to wspaniały przepis na udany dzień.  A takim niewątpliwie był 21 marca. Pierwszoklasiści z całą pewnością zadowoleni byli z tak spędzonego czasu, bowiem na twarzach wszystkich dzieci gościł uśmiech i widać było ogromną radość.

A.Mieleszczuk-Albrecht, M.Wartel, J. Witczak