Warsztaty krawieckie w szkolnej świetlicy

We wtorek 19 lutego Świetliki z klas IIA i IIC uczestniczyły w wyjątkowych zajęciach z udziałem pani krawcowej z nowotomyskiej pracowni „Szpulka”. Dzieci bardzo serdecznie przyjęły swojego gościa i z zapałem przystąpiły do nauki. Poznały też wiele ciekawostek związanych z krawieckim fachem. Celem warsztatów było wspólne wykonanie poduszeczek do igieł, ozdobionych naszytymi dekoracjami.

Wybór tkaniny, nawlekanie nitki na igłę, przyszywanie guzików, dbanie o odpowiednią formę i równy ścieg – to zadania, z którymi dzieci poradziły sobie na piątkę. Czas wspólnych, praktycznych zajęć minął nam wesoło i pracowicie. Była też chwila na poetycką ilustrację warsztatów – wspólne odczytanie wiersza Jana Brzechwy pt. „Tańcowała igła z nitką”.

Pani krawcowa, obdarowana laurkami i słodkościami, pożegnała nas z uśmiechem, zapowiadając, że rysunki Świetlików ozdobią jej pracownię.
Jeszcze raz serdecznie dziękujemy za tę cenną lekcję, poświęcony nam czas i podarowane materiały.

Kinga Walla