Uroczystość w bibliotece

Dnia 14 i 15 stycznia w Szkolnym Centrum Informacji odbyło się pasowanie na czytelnika. Uczniowie klas pierwszych zostali uroczyście włączeni do grona czytelników szkolnej biblioteki. Głównym celem uroczystości było zapoznanie uczniów z funkcjonowaniem biblioteki, zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej oraz zasad obchodzenia się z książką. Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie rozwiązali krótki test na iPadach.

Zadanie bardzo im się spodobało i wszystkie dzieci zdały test celująco. Po takim wprowadzeniu uczniowie złożyli uroczyste ślubowanie oraz przyrzeczenie, że zawsze będą szanować książki. Nasi nowi czytelnicy otrzymali legitymacje czytelnika, następnie wypożyczyli swoją pierwszą książkę z biblioteki szkolnej. Na koniec kolorowe, piękne zakładki i pamiątkowe zdjęcie. Spotkanie przebiegło w miłej i radosnej atmosferze.
Wychowawcom klas pierwszych Pani Alinie Adamiak, Magdalenie Plura, Żanecie Mazurkiewicz – Kleszcz oraz Paulinie Lisek pięknie dziękujemy za przygotowanie uczniów do uroczystości.

Małgorzata Gucia