Tydzień Uczniowskiej Supermocy w Trójce

Świetliki z grupy pomarańczowej po raz kolejny wzięły udział w ogólnopolskiej akcji pod nazwą Tydzień Uczniowskiej Supermocy. W tym roku działania w ramach TUS odbywały się w dniach 18-22 października. W akcji wzięło udział ponad sto szkół z całej Polski, w tym nowotomyska Trójka.

Główną ideą TUS jest przekonanie dzieci, że w każdym człowieku drzemie twórczy potencjał, wszyscy mamy jakieś indywidualne, charakterystyczne cechy, umiejętności i uzdolnienia, o które trzeba się troszczyć, dbać i rozwijać, aby w pełni wykorzystać swój potencjał. Świetliki odkrywały swoje mocne strony, zastanawiały się jakie warunki sprzyjają rozwijaniu uzdolnień, co pomaga w mobilizowaniu się do działania i jakiego wsparcia w szlifowaniu swoich talentów oczekują od dorosłych.

Tydzień Uczniowskiej Supermocy stał się okazją do wielu działań twórczych. Przy dźwiękach motywującej muzyki dzieci wykonywały zadania przewidziane w programie przedsięwzięcia, wzbogacając je o własne pomysły i realizacje. W ten sposób powstało wiele ciekawych prac plastycznych, angażujących całą grupę. Rozwój kreatywności poprzez wspólne działania, burze mózgów, dyskusje i wypracowywanie jednego, spójnego stanowiska, daje dzieciom poczucie sprawstwa i satysfakcji z efektów ich twórczej pracy.

Motywem przewodnim tegorocznej edycji TUS była wędrówka na szczyt – pod górkę, pokonując wszelkie trudności i przeszkody, przezwyciężając strach i niepewność, brak wiary w siebie i chwile zwątpienia. Symboliczną drogę do celu uwieczniliśmy na plakacie podsumowującym tydzień naszych działań. Udało nam się również zbudować pokaźne skrzydła stanowiące odzwierciedlenie wszystkich naszych mocnych stron – każde piórko oznaczało jedną z umiejętności dzieci. Wykonaliśmy też kolorową, optymistyczną ramkę motywacyjną, a także drzewo mocy, na którym każdy przybił „piątkę” – wszystkie razem stworzyły wielką, silną koronę drzewa, symbolizującą jedność grupy i wzajemne wsparcie w dążeniu do wspólnych celów.

Pamiątką z zajęć pozostanie również słoik mocy, pełen motywujących i zachęcających do działania haseł, po które każdy może sięgnąć w razie nagłego zwątpienia we własne możliwości.

Tydzień Uczniowskiej Supermocy był niezwykłą, wzmacniającą przygodą, która nauczyła nas, by nigdy się nie poddawać i nie rezygnować ze swoich marzeń. Niech więc każdy z Was zapamięta: „Nie musisz być wielkim, by zacząć, ale musisz zacząć, by być wielkim”.

Kinga Laskowska-Szofer