Trójkowe kodowanie

EU Code Week, czyli Europejski Tydzień Kodowania, to oddolna inicjatywa promująca programowanie i umiejętności cyfrowe wśród uczestników w ciekawy i interesujący sposób. Nauka kodowania pomaga wszystkim zrozumieć otaczający nas świat, który ulega ciągłym zmianom.

Nasza szkoła również włącza się do akcji i prowadzi oficjalnie zgłoszone wydarzenie pod nazwą Trójkowe Kodowanie realizowane w dniach 7-11 października 2019 r. Kod naszego wydarzenia to cw19-MkK7D.

Podczas tygodnia kodowania na uczniów naszej szkoły czekać będzie wiele aktywności w trzech grupach wiekowych: klasy I-III, V-VI oraz VII – VIII. Najmłodszych zapraszamy do nauki kodowania z OzoBotem, robotami Dasch oraz klockami Lego WeeDoo. Starszych zapraszamy do Szkolnego Centrum Informacji na przygody Sccottie Go!

Najstarsi uczniowie będą mogli programować mBoty i rozwiązywać informatyczne łamigłówki Swift Playground. Zapraszamy!

Dariusz Stachecki