Szlachetna Paczka 2019 – podsumowanie

Niesienie pomocy innym to aktywność, która na stałe wpisuje się w program działań naszej Szkoły. Wspólnie wspieramy różne akcje charytatywne tj. „Szlachetna Paczka” ogólnopolski projekt społeczny organizowany przez Stowarzyszenie Wiosna. Już po raz czwarty przystąpiliśmy do tej akcji, pragnąc po raz kolejny być impulsem do zmiany na lepsze dla tych, którzy tej pomocy bardzo potrzebują, nie krzyczą i nie żądają lecz często sami, skrycie zmagają się z ogromnymi trudnościami, osobistymi dramatami i życiowymi tragediami.

Tysiące wzruszających scenariuszy, które pisze życie ludzi samotnych, bezradnych, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji z niezależnych od siebie przyczyn.

A wśród nich chwytająca za serce historia skromnej, szczerej i uczciwej pary małżonków Pani Marii (63 l.) i Pana Michała ( 67 l.) z Lwówka. Lubiani przez sąsiadów i szanowani przez mieszkańców miasta.
 Żyli normalnie. Skromnie, ale na co dzień dawali radę. Oboje są na emeryturze. Nigdy nikogo o nic nie prosili. Nigdy nie mieli większych zobowiązań finansowych. Mimo, iż oboje przewlekle chorzy, Pan Michał cierpi z powodu obniżonej przepony płucnej, nigdy nie narzekali. Aż przyszedł dzień, który zrujnował ich dotychczasowe życie, spłonął ich dom. Stracili cały dorobek życia. Na razie pomieszkują u rodziny. Nie mają dużych przychodów, żyją ze skromnych emerytur. Dziś, kiedy całe ich życie dotychczasowe stanęło na głowie potrzebują pomocy z zewnątrz, by urządzić się na nowo. Właśnie otrzymali mieszkanie socjalne, jednak by móc w nim zamieszkać, niezbędny jest gruntowny remont.

Los tej Rodziny odmienił się choć odrobinę na lepsze, a to dzięki naszej Szkole. Apel skierowany do społeczności szkolnej spotkał się z ogromnym, pozytywnym odzewem. Dzięki dobroci i życzliwości uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły nadchodzące Święta stały się dla Pani Marii i Pana Michała choć odrobinę radośniejsze. Niezwykła hojność, którą okazali nasi Darczyńcy sprawiła, że w ciągu dwóch tygodni przygotowaliśmy 17 paczek, a wsparcie finansowe oraz zbiórki pieniędzy zorganizowane przez naszych uczniów i rodziców przeprowadzone na terenie szkoły i poza nią pozwoliły zaspokoić nie tylko podstawowe i najważniejsze potrzeby rodziny tj. żywność i ubrania na zimę, ale również te dodatkowe w postaci środków czystości, wyposażenia mieszkania tj. pościel, koce, telewizor itp. Szczodrość tych, którzy włączyli się do tej akcji pozwoliła nam wręczyć upominki, które sprawiły dodatkową radość Rodzinie: zestaw kosmetyków dla Pani Marii oraz akcesoria wędkarskie dla Pana Michała a co najważniejsze zebrane pieniądze umożliwiły zakup niezbędnego opału – 2 ton węgla.
Cieszymy się, że mogliśmy być częścią radości, którą przeżywała obdarowana rodzina podczas dostarczenia Paczki.
 O ogromnej wdzięczności Rodziny mogliśmy przekonać się, kiedy osobiście wręczyliśmy zebrane podarunki a to dzięki uprzejmości Państwa Izabeli i Piotrowi Lemańskim, którzy zaoferowali transport oraz dzięki  Panu Tadeuszowi Czubińskiemu, który osobiście zawiózł nas na spotkanie z Rodziną.
Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim Darczyńcom za okazane wsparcie materialne, rzeczowe i finansowe. Dziękujemy wszystkim Uczniom m.in. klasie VII a i VII b za zaangażowanie poprzez wykonanie ozdób i kartek świątecznych, zbiórkę pieniędzy i usprawnienie całej akcji, wszystkim Rodzicom, Uczniom i wszystkim Nauczycielom, którzy wsparli naszą akcję oraz Panu Szymonowi Koniecznemu, wolontariuszowi i opiekunowi Rodziny, który monitorował przebieg całej akcji.
Wszystkim, którzy wsparli akcję „Szlachetna Paczka”, których nie sposób wymienić, wyrażamy naszą ogromna wdzięczność.

Słowa podziękowania nadeszły również od Fundacji „Szlachetna Paczka” oraz od obdarowanej przez nas Rodziny.

Droga Społeczności Szkoły Podstawowej nr 3! Drodzy Darczyńcy!

Miłość wyrażana jest poprzez wrażliwość na drugiego człowieka. Darczyńcy SZLACHETNEJ PACZKI dodatkowo okazują ją w prezencie, który trafia prosto w serca rodzin. Sami wiemy, jak się czujemy, gdy ktoś pomaga spełnić nasze marzenia, zwłaszcza kiedy wydają się nierealne.

Za zaangażowanie, za otwarte serca, nieocenione wsparcie, za udzielenie nam bezinteresownej pomocy dziękujemy wszystkim i każdemu z osobna.
Jesteśmy szczęśliwi i pełni optymizmu na przyszłość, dzięki Wam nie jedna z takich osób, które znalazły się w trudnej sytuacji ma szansę na godne życie. To co robicie jest ważne i piękne. Życzymy abyście napotykali na swoich drogach tak wspaniałych ludzi jakimi Wy jesteście!

Zdrowych i radosnych Świąt!

Aneta Gorgoń-Matera, Marlena Jarczewska