Szkolni poeci w 100-lecie odzyskania niepodległości Polski

W piątek 21 grudnia 2018 roku w Szkolnym Centrum Informacji zebrali się młodzi szkolni  poeci, by w obecności pana dyrektora Dariusza Stacheckiego oraz komisji konkursowej w składzie p. Marzena Dach-Kolanko, p. Kinga Walla, p. Anna Przybylska  podsumować Konkurs Poetycki na wiersz patriotyczny. Swoją poetycką twórczością pochwaliło się ośmioro uczniów. W kategorii klas młodszych, I – V szkoły podstawowej, I miejsce zajęła Maja Świtała z klasy Va za wiersz pt.  „Moja cząstka”. Oto jego fragment:

„Krążąc po pięknych ziemiach,
Usłanych biało-czerwonymi różami,
Moja dusza faluje w obłokach,
Z rozpromienionym uśmiechem.

Zapach nieziemskiej rosy
O jasnym, złocistym poranku.
Dźwięk rozmarzonego słowika, z lekkim
Powiewem wiatru rozbudza mnie do życia.

Ma kochana Ojczyzno! (…)”

W kategorii klas VII, VIII szkoły podstawowej i klas III gimnazjum I miejsce zajęła Natalia Vončina z klasy 3c za wiersz „Radość”. Oto on:

„Dziś idąc wolnymi drogami
Uśmiecham się do ludzi
Bo wiem że jesteśmy rodakami
W wolnej Polsce mama mnie budzi
Budzi i mówi że oto dziś jest 100 rocznica niepodległości
Więc w Polsce świętujemy to okrzykami radości”

Wyróżnienie w konkursie otrzymała Wiktoria Janyga za utwór pt. „Niepodległość Polski”. Oto jego początek:

„Niepodległość to nie tylko wolność od wojen,
To wolność serca,
To wolność od strachu,
To wolność od niepewności,
To po prostu móc budzić się rano
I zasypiać wieczorem,
Ugotować obiad i zjeść go bez żadnych obaw,
Że może jednak ktoś nie dotrze. (…)”

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody ufundowane przez Radę Rodziców naszej szkoły, a zwycięzcy otrzymali specjalnie przygotowane na tę okazję Pióra Feliksa. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów poetyckich.

Marzena Dach-Kolanko