Szkolne nocowanko

Chyba każdy uczeń klasy pierwszej zastanawiał się kiedyś, jak to jest nocować w szkole…  Niektórzy mieli okazję sprawdzić to i przekonać się, jak wiele radości niesie z sobą i jak może być wesoło.
W nocy z piątku na sobotę 23-24 marca dla chętnych uczniów klas pierwszych uczęszczających do świetlicy szkolnej zostały zorganizowane w szkole Warsztaty Wielkanocne wraz z nocowaniem. Uczniowie pojawili się w szkole z karimatami, śpiworami, poduszkami i pidżamami. Naszą noc w szkole rozpoczęliśmy od zajęć, na których własnoręcznie wykonaliśmy koszyczki wielkanocne, do których włożyliśmy udekorowaną przez siebie pisankę i sianko. Po kolacji, z radością i euforią, dzieci przygotowały miejsca do spania. Z wielką starannością rozkładały śpiwory i układały poduszki.

Szybka i sprawna toaleta wieczorna zaowocowała projekcją bajki, na którą nie mogli się doczekać. O północy nadal nie odczuwali zmęczenia, więc w zaśnięciu towarzyszyła nam cicha muzyka relaksacyjna. Wczesnym rankiem wspólnie zjedliśmy śniadanie i wyruszyliśmy na poszukiwanie zaczarowanego klucza, który miał otworzyć drzwi, za którymi w koszyczkach kryły się niespodzianki podrzucone o świcie przez Zajączka Wielkanocnego.
Miło spędzony czas przyniósł refleksję, że kiedyś to powtórzymy…