Szkoła do hymnu!

11 listopada obchodzimy 102. rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę. To szczególna data dla każdego Polaka. Tego dnia czcimy bohaterstwo, waleczność i męstwo naszych przodków, dzięki którym Polska po 123 latach niewoli wróciła na mapę Europy. Wyrażamy radość z tego, że żyjemy w wolnym i suwerennym kraju.

10 listopada, symbolicznie o godzinie 11.11 nauczyciele wspólnie z uczniami śpiewają „Mazurka Dąbrowskiego” przystępując do
akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła do hymnu!”
Pomimo obostrzeń epidemicznych chcieliśmy podtrzymać tę tradycję i podjąć to wyzwanie. Udało się! Punktualnie o 11:11 uczniowie i nauczyciele Trójki odśpiewali uroczyście Mazurka Dąbrowskiego, łącząc się zdalnie za pomocą MS Teams. Okazało się, że odległość nie jest przeszkodą, aby stworzyć chwilę magiczną i się jej poddać. Odświętne ubranie, dekoracje z własnoręcznie przygotowanych kotylionów i flag też zrobiły swoje. To była wyjątkowa chwila. W wielu domach wybrzmiał jednocześnie nasz polski hymn! Pokazaliśmy, że w tym trudnym czasie wciąż potrafimy się jednoczyć. Brawo Trójka!