Świetlicowe inspiracje część 12

Drodzy Uczniowie, witajcie po długim weekendzie! Mamy nadzieję, że był udany 😊 Zapraszamy Was serdecznie do nowych aktywności. Mamy nadzieję, że nasze propozycje Was zainteresują. W tym tygodniu dowiecie się jak można samodzielnie wykonać uroczy koszyczek na warzywa lub owoce. Zaproponujemy Wam też kolejną fantastyczną grę ruchową oraz rozwiązanie krzyżówki muzycznej. Miłej zabawy! 😊

Ale zaczniemy od powrotu do naszej PINIATY z ubiegłego tygodnia. Na zdjęciach zobaczycie, jaka to fajna zabawa 🙂

KOSZYCZEK NA WARZYWA I OWOCE

Do przygotowania kolejnej propozycji także zaproście osobę dorosłą, gdyż będziecie potrzebowali pomocy zarówno w zakupach, jak i wykonaniu. Koszyczek, który wykonacie będzie wspaniale zdobił stół na tarasie czy na balkonie.

Materiały:

– miska;
– folia spożywcza;
– wyciskany klej (z adapterem);
– farba w sprayu;
– tasiemka dekoracyjna;
– klej i nożyczki.

Wykonanie:

1. Miskę owijamy folią spożywczą i układamy do góry dnem;
  2. Bierzemy do ręki klej i rozprowadzamy po strukturze miski (im więcej tym lepiej);
  3. Odkładamy całość do wyschnięcia, a gdy klej będzie już suchy, zdejmujemy go z miski i delikatnie odrywamy folię:

4. Nasz koszyczek malujemy przygotowanym sprayem:

5. Po wyschnięciu bierzemy do ręki tasiemkę lub inny dekoracyjny sznurek i oplatamy nim koszyczek, a końcówki możemy
          przymocować klejem.

Koszyczek gotowy!

Proponujemy pozostawić go przez jakiś czas na świeżym powietrzu, aby ulotniły się z niego wszystkie zapachy związane z klejem i farbą!

GRA W JAJO

Propozycja ta pozwoli Wam się trochę rozruszać. Gra polega na rzucaniu krążka na kolejne, wyklejone bądź narysowane pola i przeskakiwaniu na jednej nodze po kolei przez wszystkie pola. Rzucając krążek kolejno na 4 pierwsze pola, trzeba dodatkowo przesunąć go nogą, na której się skacze na 5 pole z „jajem”. Potem dopiero można go podnieść i skakać do końca pól.

UWAGA! Kiedy rzucisz krążek na niewłaściwe pole, odpadasz lub tracisz kolejkę.

Dokładną instrukcję do gry znajdziecie w załączonym filmie.

Pole do gry

djembed

KRZYŻÓWKA MUZYCZNA

Ciekawe komu uda się odgadnąć nazwy wszystkich instrumentów?  🙂  Do dzieła!

W tym tygodniu macie mniej nauki, a reżim sanitarny został znacznie złagodzony. Może więc skorzystacie z zabaw na świeżym powietrzu? Rower, rolki czy hulajnoga albo rodzinny spacer – każda tego typu aktywność wyjdzie Wam na zdrowie 🙂 Korzystajcie z uroków wiosny!