Świąteczna zbiórka dla Zupy na Głównym

Do ostatnich dni przed świętami Bożego Narodzenia trwała zbiórka darów dla podopiecznych poznańskiego Stowarzyszenia „Zupa na Głównym”. W środowy wieczór 19 grudnia 2018 sprzed budynku naszej Szkoły wyruszył do Poznania wypełniony po brzegi samochód z zebranymi paczkami, w których znalazły się przede wszystkim ciepłe zimowe ubrania i buty, a także koce, karimaty, kubki termiczne, słodycze i żywność. W akcję włączyło się wiele szkół oraz innych instytucji z Poznania i okolic. Dzięki zgromadzonym darom udało się przygotować świąteczne prezenty dla ponad setki osób bezdomnych i najbardziej potrzebujących. W przeddzień Wigilii otrzymali oni pięknie zapakowane paczuszki, dzięki którym na wielu twarzach pojawił się uśmiech oraz łzy wzruszenia.

W imieniu własnym oraz moich „zupowych” przyjaciół pragnę raz jeszcze z całego serca podziękować wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom, którzy włączyli się w tą szlachetną akcję. Pokazaliśmy, że mamy wielkie serca!

Kinga Walla