Styczeń w świetlicy

Jak każdy miesiąc również styczeń był miesiącem bardzo twórczym i aktywnym.

Zajęcia prowadzone w świetlicy szkolnej, w dużej mierze nawiązywały do obecnie panującej pory roku. Dzieci wykonywały wiele prac z wykorzystaniem różnorodnych technik plastycznych, w celu ukazania uroków zimy.

Świetliki miały okazję pogłębić swoją wiedzę dotyczącą potrzeby i zasad dokarmiania zwierząt, w tym trudnym dla nich czasie.

Korzystając ze sprzyjających warunków atmosferycznych chętnie brały udział w grach i zabawach na świeżym powietrzu. W czasie zabaw zostały przypomniane im i utrwalone zasady bezpieczeństwa podczas zabaw na śniegu i lodzie. Pojawiły się również rozmowy na temat ulubionych sportów zimowych.

W styczeń dzieci obchodziły Światowy Dzień Słomki, Dzień czystego Biurka oraz Dzień Spaghetti.

Z okazji dnia Babci i Dziadka świetliki wykonały kwiatki z papieru, kalendarze i laurki. Z tej okazji dzieliły się uczuciami jakimi darzą swoich dziadków.

Zapoznały się z tradycjami zabaw karnawałowych w Polsce i na świecie. Miały możliwość samodzielnego zaprojektowania i wykonania masek karnawałowych.

Inne zajęcia, w których świetliki wzięły udział w grupach świetlicowych to: rysowanie portretów swoich kolegów i koleżanek, zabawy językiem angielskim, których celem jest wzbudzenie zainteresowania i budowanie pozytywnej motywacji do nauki języków obcych, origami, prace plastyczne z plasteliną.

Świetliki jednak chętnie same inicjują zabawy wg własnego pomysłu, dlatego bardzo chętnie sięgają po gry planszowe, kolorowanki oraz angażują się w budowanie różnych budowli z klocków i patyczków.