Spotkanie ze strażakami

We wtorek 4 czerwca dzieci z klas IIa i IIc, uczęszczające do świetlicy szkolnej, wybrały się do Straży Pożarnej. Na miejscu czekali na nas strażacy, którzy pokazali dzieciom wozy strażackie, sprzęt gaśniczy oraz narzędzia do różnych zadań specjalnych. W trakcie naszej wizyty mieliśmy okazję usłyszeć prawdziwy alarm oraz obserwować przygotowania strażaków do wyjazdu. Okazało się, że było to wezwanie do pożaru auta. Byliśmy pod wielkim wrażeniem szybkości, z jaką strażacy zareagowali na zgłoszenie, a kiedy rozległ się sygnał i wóz wyruszył w drogę, zrozumieliśmy jak bardzo odpowiedzialna i ważna jest to praca.

Każdy mógł wejść do wielkiego czerwonego pojazdu, posiedzieć za kierownicą i przez chwilę poczuć się jak prawdziwy strażak. Dowiedzieliśmy się też jak wygląda dzień pracy i dyżury, czym grozi wzywanie straży bez potrzeby oraz jakimi cechami powinien odznaczać się każdy dzielny strażak.

Na koniec spotkania wspólnie opracowaliśmy zbiór najważniejszych zasad bezpieczeństwa podczas wakacji i przypomnieliśmy sobie numery alarmowe.
Bardzo dziękujemy wszystkim strażakom za ciekawe prezentacje, poświęcony nam czas i niezapomniane wrażenia.

Kinga Walla