Spotkanie autorskie z Anną Czerwińską-Rydel

W poniedziałek 8 października uczniowie klasy 5a i 5e wzięli udział w spotkaniu autorskim w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Nowym Tomyślu. Gościem biblioteki była Anna Czerwińska-Rydel, muzyk, pedagog, autorka książek dla dzieci i młodzieży o tematyce muzycznej, historycznej, społecznej, biograficznej, członek Stowarzyszenia Pisarzy Polskich oraz Polskiej Sekcji IBBY. Pisarka przyjechała do nas aż z Gdańska ze swoją śliczną suczką Muzą, która towarzyszy swojej pani w trasie.

Pani Ania jest pomysłodawczynią i twórczynią przeznaczonej dla dzieci i młodzieży serii biograficznych powieści o wielkich Polakach: Chopinie, Skłodowskiej-Curie, Korczaku, Tuwimie, Wedlach, Sienkiewiczu, Wieniawskim…

Pisarka w sposób bardzo przystępny a zarazem interesujący opowiedziała nam o dwóch swoich ostatnich książkach. List w butelce to opowieść o wielkiej odwadze Ireny Sendlerowej, która wyprowadzała dzieci żydowskie z warszawskiego getta. Autorka w przepiękny sposób opowiedziała dzieciom o tych trudnych i przykrych wydarzeniach.
Druga książka to Zdobyć koronę. Opowieść o Jerzym Kukuczce. Autorka opowiedziała o swojej pracy nad książką, przybliżyła postać Jerzego Kukuczki, a także czytała fragmenty książki. Uczniowie zadawali tak wiele pytań, więc z pewnością sięgną po tę fascynującą opowieść o sile marzeń i ich realizacji; o podejmowaniu trudnych decyzji i ponoszeniu ich konsekwencji.

Renata Kurasińska, Małgorzata Gucia