Smaczne owoce i warzywa!!!

W minionym tygodniu uczniowie klas pierwszych w ramach realizowanego programu „Owoce i warzywa w szkole” przygotowali pyszne potrawy z jajek, owoców oraz stworki z warzyw. Uczniowie klasy 1a przygotowali wraz z wychowawczynią „stworki” z warzyw.

Uczniowie klasy 1b przygotowali przepiękne potrawy z jajek z dodatkami warzyw, które smacznie wyglądały i jeszcze lepiej smakowały. Klasa 1c przygotowała sałatki owocowe, które smakowały równie dobrze jak wyglądały.

Całej akcji towarzyszyła wspaniała zabawa. Uczniowie poznali nowe smaki, które dotychczas wydawały się im „niedobre” a okazały się pyszne. Warzywa również przybrały nowy, piękny wygląd, co zachęcało do ich spróbowania.

Takie akcje z pewnością zachęcają do spożywania zdrowych warzyw i owoców.

Anna Mieleszczuk- Albrecht