Przedszkolaki w bibliotece

W piątek, 5 stycznia, szkolną bibliotekę odwiedziła Grupa „Laleczek” z Przedszkola nr 1 w Nowym Tomyślu wraz z opiekunkami a 8 stycznia grupa „Kogucików”. Nagle w bibliotece zrobiło się gwarno i wesoło. Przedszkolaki interesowało wszystko wokół. Kilkoro z nich, było wcześniej w bibliotece ze swoimi rodzicami, ale dla zdecydowanej większości była to pierwsza wizyta wśród tylu książek. Krótko przedstawiłyśmy zasady korzystania ze szkolnej biblioteki. W przystępny sposób opowiedziałyśmy o bibliotece i zbiorach znajdujących się na półkach. Przedszkolaki dowiedziały się także, jak należy dbać o książki i zachowywać się w bibliotece.

Słuchały z dużą uwagą i chętnie odpowiadały na zadawane pytania. Na pamiątkę pobytu w bibliotece dzieci zostawiły nam samodzielnie wykonaną laurkę a od nas otrzymały zakładki do książek.
Cieszymy się z tej wizyty, bowiem obcowanie z książką od najwcześniejszych lat jest najskuteczniejszym sposobem wychowania czytelnika.

Małgorzata Gucia, Renata Kurasińska