Poranek z książką

W tym tygodniu obchodziliśmy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich – doroczne święto organizowane przez UNESCO w celu promocji czytelnictwa. Z tej okazji zaprosiłyśmy do biblioteki grupę Króliczki z przedszkola Misia Uszatka na Poranek z Książką. W roli lektorów wystąpiły uczennice klasy 2 gimnazjum: Natasza Najdek, Patrycja Nowak i Patrycja Nowacka, które przeczytały przedszkolakom bajeczkę pt. „Kot Prot gotów do psot”. Dzieciaki z wielką uwagą słuchały przygód niesfornego kota, żywo reagowały i prawidłowo odpowiadały na pytania dotyczące lektury. Wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali zakładki do książki jako zachętę do dalszego kontaktu z książką. Chcemy Poranek z Książką wprowadzić na stałe do kalendarza imprez czytelniczych.

Małgorzata Gucia, Renata Kurasińska