Poranek z książką

Książka to jedyne miejsce, gdzie istnieje współczucie, pociecha, szczęście i miłość. Książki kochają każdego, kto je otwiera, dając mu poczucie bezpieczeństwa i przyjaźni, niczego w zamian nie żądając … Funke „Atramentowe serce”

„Poranek z książką” – to nasz cykl głośnego czytania najmłodszym uczniom. Należy bowiem pamiętać, że głośne czytanie poprawia koncentrację, rozbudza wyobraźnię no i przynosi ogromną radość! Dodatkowo celem spotkań jest rozwijanie zainteresowań czytelniczych u dzieci, kształtowanie nawyku obcowania z książką. Dlatego zaprosiłyśmy do biblioteki uczniów klas drugich na spotkanie z bohaterami opowiadań Svena Nordqvist: kotem Findusem i staruszkiem Pettsonem. Dzięki nim dzieci poznały szwedzkie tradycje i zwyczaje bożonarodzeniowe. Uczyły się szacunku do starszych. Na koniec mała praca plastyczna i zakładka do książki uzupełniły spotkanie.
Dzieci pilnie słuchały opowiadania, chętnie odpowiadały na zadawane pytania.

Renata Kurasińska, Małgorzata Gucia