Po Iranie na dywanie

W dniu  23 września 2017r  uczniowie klas pierwszych ze Szkoły Podstawowej nr 3 wzięli udział w warsztatach podróżniczych pt. „Na dywanie po Iranie” organizowanych przez NOK z okazji „Światowego Dnia Turystyki” .

Na początku zostaliśmy  powitani przez pana Tomka,  prowadzącego zajęcia w drzwiach irańskiego domu. W pierwszej części spotkania dowiedzieliśmy się w jaki sposób należy pukać do drzwi żeby wejść oraz dlaczego należy obowiązkowo zdjąć buty przekraczając próg domu.  Stąd właśnie tytuł naszych warsztatów.

Następnie zostaliśmy zaproszeni na specjalnie parzoną herbatę z kostką cukru. Oglądaliśmy prezentację z ciekawymi zdjęciami z podróży po Iranie, mieliśmy okazję zobaczyć  jak wyglądają zakupy w Iranie, zapoznać się z produktami z których słynie ten kraj. Byliśmy również w szkole irańskiej, gdzie uczniowie nauczyli się  liczyć. Pod koniec zajęć każdy z nas zamienił się w irańską kobietę i mógł na krosnach utkać swój dywan.

Wszyscy po zajęciach w dobrych humorach i chętni do podróżowania do ciekawych miejsc na świecie  wróciliśmy do domu. Była to bardzo ciekawa i pouczająca sobota.

Joanna Witczak