Pierwszy duży turniej najmłodszych zawodników KANGURA

Chłopcy z klasy sportowej VF, Szkoły Podstawowej nr 3, trenują siatkówkę już pół roku. Przyszedł czas na sprawdzenie swoich umiejętności. Pierwszy turniej jaki zagrali to Mistrzostwa Gminy. Zajęli w nich drugie miejsce rywalizując za starszymi kolegami ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Nowym Tomyślu. W minioną sobotę wzięli udział w swoich pierwszych, dużych zawodach klubowych. Jako MKS KANGUR Nowy Tomyśl, który w całości finansował wyjazd, wystąpili w świetnie obsadzonym i znakomicie przygotowanym Ogólnopolskim Turnieju Mini Siatkówki Dziewcząt i Chłopców w Lesznie.

Nasi zawodnicy zdobyli tam cenne doświadczenia walcząc z rówieśnikami z takich miejscowości jak Międzyrzecz, Bełchatów, Sulęcin, Toruń, Leszno i wielu innych. Zajęliśmy też całkiem niezłe miejsca biorąc pod uwagę fakt, że nasi pogromcy trenują o wiele dłużej:

– w dwójkach siatkarskich, rocznik 2008, 20 zespołów:

• Jurek Sadowski i Szymon Nowaczyk XI miejsce
  • Wiktor Krawczyk, Daniel Ceyza i Mikołaj Sienkiewicz (rezerwowy) XII miejsce

– w trójkach siatkarskich, rocznik 2007, 15 zespołów:

• Maciej Drąg, Franek Koprak i Kacper Michniewicz VIII miejsce na
  • Antek Marszałkiewicz, Kamil Kałek i Wojtek Galas XII miejsce na

Chłopcom gratulujemy, życzymy powodzenia i sukcesów w następnych zawodach czyli rozgrywkach WZPS Kinder Sport.

Zapraszamy do obejrzenia videorelacji z turnieju w Lesznie.

Dariusz Pilz

djembed