Październik miesiącem bibliotek szkolnych

Tradycyjnie październik jest dla nas czasem, kiedy staramy się pokazać bibliotekę od trochę innej strony, wyjść naprzeciw oczekiwaniom naszych czytelników i wspólnie bawić się książką i filmem. Hasło przewodnie tegorocznego święta brzmi: Czytanie dla pokoju.

21 października o godzinie 19:00 pomieszczenia biblioteczne zmieniły się w salę kinową i sypialnię. Zapełniły materacami, śpiworami i ogromną ilością przekąsek. Młodzież przyniosła też swoje ulubione gry planszowe i komputerowe.

Dwanaście nocnych godzin mieliśmy szczegółowo zaplanowanych. Na początek, zgodnie z motywem przewodnim tegorocznego święta bibliotek szkolnych oglądaliśmy ekranizację powieści Arkadego Fiedlera Dywizjon 303. Film pokazujący jak polscy lotnicy walczyli o pokój w Europie.

Dalej gry i zabawy w grupach, dużo rozmów i śmiechu. Wspólny posiłek i ciasto upieczone przez Emilkę i Piotra. Przerywnikiem od gier był wspólny aerobik, a nad ranem spokojniejsza gimnastyka, którą poprowadziły Alicja i Wiktoria. Na koniec odcisk dłoni – plakat, który wisi w naszej sali lekcyjnej i przypomina nam noc w bibliotece.

Małgorzata Gucia, Renata Kurasińska