Oryginalny różaniec

W naszej szkole po raz pierwszy odbył się konkurs na najpiękniejszy oryginalny Różaniec. Organizatorem konkursu byli nauczyciele religii, a adresatami – uczniowie wszystkich klas. Dzieci licznie wzięły udział w tym konkursie, a liczba przyniesionych prac przerosła nasze oczekiwania. Podziwialiśmy 30 przepięknych różańców wykonanych różnymi technikami i z przeróżnych, czasem bardzo oryginalnych, materiałów. Każdy z nich stał się swoistym dziełem sztuki – dziełem wyjątkowym i niepowtarzalnym.

Dlatego też wybór zwycięzców był niezwykle trudny. Niektóre różańce były bardzo okazałe, inne zaś maleńkie i delikatne. Ale każdy z nich to arcydzieło – wytwór ludzkich rąk i ludzkiego serca, bo w ich wykonanie włożyły całe serce nie tylko dzieci, ale także rodzice, rodzeństwo, babcie i dziadkowie. W tych pięknych różańcach widać było zjednoczenie rodziny, jedność serca i modlitwy.
Konkurs stał się świetną okazją do włączenia dzieci i młodzieży w przeżywanie październikowych nabożeństw różańcowych i przybliżenia im historii tej wyjątkowej modlitwy Maryjnej.
Celem konkursu było rozbudzenie umiłowania modlitwy różańcowej w kościele i w gronie rodzinnym, rozwój talentów u dzieci oraz budzenie aktywności twórczej u dzieci i młodzieży, pobudzenie ich wyobraźni i pomysłowości, jak również wykorzystanie zdobytych wiadomości, umiejętności i dzielnie się nimi z innymi. W szkole w holu głównym utworzono piękną wystawę z tymi oryginalnymi różańcami.
Po rozstrzygnięciu konkursu uczniowie otrzymali z rąk pana Dyrektora nagrody, słodkie upominki i dyplomy. Tak naprawdę wszyscy zostali zwycięzcami, bo każdy z tych różańców był naprawdę wyjątkowy.

Bardzo serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców, ks. prob. Andrzejowi Grabańskiemu i ks. Tomaszowi Sobolewskiemu  za piękne nagrody, a pp. Julicie i Mariuszowi Bożkom za smaczne upominki.

Małgorzata Haliniak