Olimpiada sportowa

W dniu 3 czerwca br. uczniowie klas pierwszych i drugich uczęszczający do świetlicy szkolnej wzięli udział w Świetlicowej Olimpiadzie Sportowej zorganizowanej przez Szkołę Podstawową nr 2 w Nowym Tomyślu. W olimpiadzie brały udział również pozostałe Szkoły Podstawowe znajdujące na na terenie Nowego Tomyśla. Uczestnicy z klas I-III mieli okazję wykazać się w następujących konkurencjach: strzelanie piłką do bramki, skoki na lince, biegi, kozłowanie piłką do koszykówki, skoki na skakance na czas, rzut woreczkiem oraz rzut kaloszem za siebie.

Celem olimpiady było propagowanie zdrowego stylu życia. Mimo wysokiej temperatury, uczestnicy olimpiady walczyli do końca, wykazując się dużym zaangażowaniem. Wyniki z poszczególnych konkurencji były podawane na bieżąco w dniu olimpiady. Dzięki wytrwałości kibiców, dopingowi i oczywiście własnemu wysiłkowi wielu uczniów miało okazję stanąć na podium. Uroczyste wręczenie medali, nagród i dyplomów odbędzie się w przyszłym tygodniu, a my już dzisiaj gratulujemy wszystkim uczestnikom olimpiady.

W dniu 11 maja 2019 r. w Szkole Podstawowej nr. 2, zostały uroczyście wręczone medale, dyplomy oraz drobne upominki za udział dzieci w X Świetlicowej Olimpiadzie Sportowej. Wielu uczniów z naszej świetlicy szkolnej miało okazję stanąć na podium biorąc udział w poszczególnych dyscyplinach sportowych. W biegach na czas wśród chłopców II miejsce zajął Łukasz Szuwalski oraz III miejsce w strzelaniu piłką do bramki. W kozłowaniu piłką wśród dziewcząt I miejsce zajęła Nicola Sinkiewicz, a III Wiktoria Sobiech, natomiast wśród chłopców I miejsce zajął Dawid Nowakowski, III miejsce Andrzej Duszczak, a wśród chłopców z klas drugich III miejsce zajął Wiktor Kałek. W rzucie kaloszem II miejsce zajęła Alicja Napierała, III miejsce Filip Wojcieszak.  W rzucie woreczkiem I miejsce zajęła Nicola Sinkiewicz , II miejsce Marcel Protas, a III Weronika Bimkiewicz.  Jeszcze raz serdecznie gratulujemy. Drobne upominki zostały wręczone także osobom, które z dużym entuzjazmem włączyły się w kibicowanie, a byli to: Lena Kalisz, Aleks Łuczkowski, Iza Stachowiak, Michalina Ramicka, Julia Kubaczyk oraz Amelia Kulus. Przy okazji wręczania medali, wszystkie dzieci z naszej świetlicy szkolnej zostały zaproszone na kolejną olimpiadę, która odbędzie się w przyszłym roku. Dlatego już dzisiaj niektórzy uczniowie postanowili zacząć treningi, aby w przyszłym roku osiągnąć jeszcze lepsze wyniki.

Magdalena Plura