Nowi czytelnicy biblioteki szkolnej

W styczniu grupa naszych pierwszoklasistów została oficjalne przyjęta do grona czytelników biblioteki szkolnej

Spotkania z uczniami klas pierwszych  rozpoczęły się od  pogadanki bibliotekarki, z której dzieci dowiedziały się dlaczego warto czytać książki i jak je szanować. Pierwszaki odpowiadały na pytania i udowodniły, że choć dopiero kilka miesięcy są uczniami, doskonale radzą sobie z czytaniem i potrafią korzystać z mądrości książek. Następnie dzieci zapoznały się z pomieszczeniami biblioteki i księgozbiorem przeznaczonym dla najmłodszych czytelników. Przewodnikami po „magicznej krainie książek” były dwie postacie z lektur szkolnych tj. Kaczka Dziwaczka i Słoń Trąbalski. Wraz z dziećmi zaglądały w każdy zakamarek wypożyczalni i czytelni oraz zapraszały do częstego odwiedzania i korzystania z naszych zbiorów.

Po takim wprowadzeniu dzieci, skupione i poważne uroczyście przyrzekły, że będą kochać i szanować książki, a także sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Następnie każde zostało pasowane na czytelnika –„zaczarowanym ołówkiem”, otrzymało kartę czytelnika, prezent w postaci książki pt. „Wnuczka antykwariusza” i zakładki oraz po raz pierwszy wypożyczyło książkę do domu.

Od teraz dla każdego rozpoczęła się niesamowita, czytelnicza przygoda.

Gratulujemy!

Małgorzata Gałązka-Hermanowska