Nocowanko w szkole pod hasłem „Zdrowo i bezpiecznie”

Nockę z 7 na 8 czerwca 2019r. grupa uczniów z klas  1a i b oraz 2a,b i c uczęszczających do świetlicy szkolnej, spędziła w szkole pod opieką wychowawców p. Agnieszki Roj i p. Doroty Parniewicz. Sam fakt nocowania w szkole był dla dzieci wielkim przeżyciem, lecz nie na tym atrakcje się kończyły. Po  przybyciu do szkoły z pełnym ekwipunkiem biwakowicza (karimaty, śpiwory, koce, latarki itp.) na godz. 18:00 i pożegnaniu się z rodzicami, dzieci pod opieką opiekunów spędziły czas na boisku szkolnym bawiąc się wesoło na świeżym powietrzu.

Następnym punktem programu była gra terenowa. Miejscem rozgrywki był teren naszej szkoły  –  dzieci podzielone na dwie grupy i wyposażone w mapę ruszyły do budynku szkoły, trasa wiodła przez wszystkie korytarze i zakamarki. Po drodze dzieci miały do wykonania różne zadania. Celem była świetlica szkolna, w której na dzieci oczekiwał gość specjalny  – p. Dariusz Pyrski strażnik leśny w Nadleśnictwie Bolewice. Gość przybył do nas z upominkami dla każdego uczestnika, czym na samym wstępie wzbudził ogromny entuzjazm, następnie zapoznał dzieci z zasadami obowiązującymi podczas pobytu w lesie. Zwrócił szczególną uwagę na bezpieczne zachowanie w lasach i właściwe postępowanie w momencie zagrożenia. Kolejnym punktem programu były warsztaty kulinarne połączone ze wspólnym  przypomnieniem sobie zasad zdrowego odżywiania. Podczas warsztatów dzieci samodzielnie przygotowały sobie kolację – w zależności od indywidualnych upodobań – pizzę lub zapiekankę. Po kolacji i wspólnym posprzątaniu przyszedł czas na najważniejszą część imprezy, czyli spanie w szkole. Noc minęła bez większych zakłóceń, a rano po samodzielnie przygotowanym śniadaniu dzieci pełne wrażeń powitały swoich rodziców i wraz z nimi powróciły do domów.

Dorota Parniewicz