Nasze sukcesy w Powiatowym Konkursie Ortograficznym

Z wielką dumą informujemy, że wśród naszych uczniów klas V i VII są prawdziwe talenty ortograficzne. Tak śmiało możemy powiedzieć po finale Powiatowego Konkursu Ortograficznego „Z polszczyzną za pan brat”, który odbył się 21 lutego br. w Szkole Podstawowej nr 2 w Nowym Tomyślu. Kajetan Haliniak, uczeń klasy VII b, nie tylko nie miał sobie równych w ortografii w swojej klasie, ale też pokonał wszystkich siódmoklasistów w naszej szkole i… najlepiej ze wszystkich siódmoklasistów powiatu nowotomyskiego, bo bezbłędnie, napisał dyktando podczas finału konkursu.

Możemy być również dumni z Julii Górnej, uczennicy klasy Va, mistrzyni ortografii w swojej klasie i wśród wszystkich piątoklasistów naszej szkoły. Julce w finale konkursu zabrakł jeden punkt do podium, czyli śmiało możemy powiedzieć, że jest czwartą piątoklasistką w powiecie nowotomyskim o tak wielkiej znajomości zasad ortografii.
Kajetanowi i Julii gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Marzena Dach-Kolanko