Nasze drogi do Niepodległej

W sobotę, 11 listopada, obchodziliśmy Święto Niepodległości. Uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami przygotowali spektakl historyczny pt. „Nasze drogi do Niepodległej” wystawiony w NOK-u podczas gminnych uroczystości.
Zawierał on sceny, które obrazowały kształtowanie się naszej państwowości, historię hymnu narodowego,

smutne czasy rozbiorów i radość z odzyskania niepodległości w 1918 roku. Na scenie pojawili się aktorzy od pierwszych klas szkoły podstawowej do trzecich klas gimnazjalnych.

Aplauz publiczności zdobyli wszyscy, a zwłaszcza występujący w biało- czerwonych strojach pierwszoklasiści i ich układ choreograficzny do śpiewanych piosenek. Szczególne podziękowania należy skierować do zaangażowanych rodziców, dzięki którym nasze przedstawienie wprowadzało w nastrój z minionych epok.
Nad przygotowaniem widowiska czuwali nauczyciele naszej szkoły: R. Andrzejczak, J. Klimko, I. Olszewska, S. Pyrska, A. Rucioch, W. Skoczylas, M. Wartel, J. Witczak, D. Wiśniewska.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć i relacji z przedstawienia w NOK-u w czwartek w Telewizji Kablowej SMNT.

Dorota Wiśniewska