Międzypokoleniowe spotkanie noworoczne

16 stycznia 2020 roku w świetlicy Szkoły Podstawowej nr 3 im. F. Szołdrskiego odbyło się miedzypokoleniowe spotkanie z kolędą i pastorałką. W koncercie obok Pana Dyrektora Dariusza Stacheckiego i utalentowanych pań zespołu Wiklinki byli podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy Rodzinka wraz z opiekunami. Uczniowie klas VI zaprezentowali m.in. Dzisiaj w Betlejem, Pójdźmy wszyscy do stajenki, Lulajże Jezuniu, Cicha noc, Mędrcy świata monarchowie…

Usłyszeliśmy również pastorałkę A kto wie czy za rogiem i  Mary did you know…  Po koncercie nasi goście uczestniczyli w konkursie: Zgadnij jaka to kolęda? Wszyscy wykazali się doskonałą znajomością kolęd. Jak widzieliśmy i słyszeliśmy, są one znane i chętnie śpiewane. Po koncercie głos zabrała pani Joanna Prążyńska, która podziękowała Panu Dyrektorowi Dariuszowi Stacheckiemu za zaproszenie, a młodzieży za przygotowany koncert. Bardzo ciepło powróciła wspomnieniami do wcześniejszych spotkań w których towarzyszył nam Pan Dyrektor Andrzej Wałęsa. Pani Joanna zaprezentowała m.in. wiersz „Sen o Nowym Tomyślu”. Sympatyczne seniorki zespołu Wiklinki zaśpiewały również piosenkę Czerwonych Gitar „Niebo z moich stron” i pastorałkę Braci Mniejszych „Do stajenki”.                   

Pan Dyrektor serdecznie podziękował nie tylko młodzieży i organizatorom koncertu, ale docenił zaangażowanie i niepowtarzalny urok koncertu dwóch pokoleń.
Dziękujemy wszystkim młodym artystom i życzymy sukcesów w rozwijaniu swoich talentów.


Regina Jędrzejczak, Elżbieta Dzierżyńska, Agnieszka Roj, Janusz Nawrot

Udostępnij artykuł:
×
Skip to content